Skip to main content

Gülüş Tasarımı son günlerin en popüler diş estetik işlemidir. Buradaki amaç herhangi bir diş sorununu çözmekten ziyade, dişe daha estetik bir görünüm kazandırmaktır. Aynı zamanda kırık ve çarpık dişlerin daha güzel bir görünüme kavuşması amacıyla da yapılır. Gülüş tasarımı yaptırmadan önce bu işlemi neden istediğinizi bilmeniz gerekir. Zaten ilk muayeneden sonra sorunlar tespit edilerek dişe saha iyi ve sağlıklı bir görünüm kazandırılmış olunur.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Hastanın yüz yağına, ağzı yapısına ve diş yapısına bakılarak dişlerdeki estetik görünümün düzeltilmesi işlemine gülüş Tasarımı denir. Bu işlemde hastanın dişler düzeltilir. Aynı zamanda diş eti tedavilerinde yapılarak dile estetik bir görünüm kazandırılmış olur. Estetik görünümde önce sağlıklı bir diş yapısına sahip olunur. Diş eti tedavi edilirken diş eti şekli be diş etlerinin rengi düzeltilir.

Diş etinde kızarıklık, şişme ve çekilme oluşmuşsa bu sorunlar tedavi edilir. Aslında gülüş estetiği sadece estetik kaygılar sebebi ile yapıldığı düşünülse de aslında bir diş tedavisi olduğunu bilmek gerekir. Gülüş tasarımlarında kişinin yüz yapısına yaşına ve ağız yapısına göre hareket edilir. Bunun için gülüş tasarımı yapılırken birçok noktaya dikkat etmek gerekecektir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiğinde kaplama malzemesi kullanılır. Kaplama malzemeleri incedir ve kalıcıdır. Gülüş tasarımlarında dişe zarar vermeden işlem yapılır. Dişte orantısızlık ve eğrilik varsa bunlar düzeltilir. Kullanılan kaplama malzemeleri kalıcı olduğu için sonradan değiştirilemez.

Gülüş Tasarımında Nelere Dikkat Edilir?

Gülüş tasarımlarında öncelikle hastanın ne istediği ve hangi konudan rahatsızlık duyduğunu anlamak gerekir. Kişinin fiziksel görünümünde gülüş tasarımında öneme alınır. Zaten günümüzde teknoloji çok fazla geliştiği için hastaya işlem sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağı da net bir şekilde gösterilebilir.

Gülüş Tasarımı Tedavisi Aşamaları

Kişiden kişiye değişecek olan bu gülüş Tasarımı estetiğine çeşitli akşamlar söz konusudur peki bu aşamalar nelerdir?

  • İlk önce diş beyazlatma yapılır. Bu işlem sonradan kullanılacak olan porselenlerin daha beyaz ve parlak görünmesinde yardımcı olur.
  • Eksik bir diş tespit edilirse bu sorun implant tedavisi ile çözülür. Eksikler yerine geri getirilir.
  • Dişteki çapraşıklık, yağı bozukluğu ise ortodontik tedaviler ile düzeltilir.
  • Diş eti deli çekişmeleri ide diş eti eklemesi ile tedavi edilir.
  • Gülüş tasarımı aşamaları bu şekilde ilerler.

Gülüş Tasarımı Tedavisi Ortalama Fiyatları

Gülüş tasarımlarında fiyat belirlemesi yapılırken hastanın tedavi sürecine, o süreçte kullanılan yönteme bakılır. Bu etkenlere bakılarak bir fiyat ortaya koyulur. Her gülüş tasarımının fiyatı farklı olabilir. Bunun sebebi de bu etkenlerdir. Aynı şekilde gülüş tasarımı estetiği yapacak olan hekime ve yere görevde fiyatlar değişecektir. Tedavi için belirlenen fiyat ancak muayene yapıldıktan sonra ortaya daha net bir şekilde çıkacaktır.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?