Kompozit Laminalar ve Bonding

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Kompozit Laminalar ve Bonding uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Kompozit Laminalar ve Bonding Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kompozit laminların porselen laminalara göre farkları nelerdir?

Kompozit laminalar tek seansta uygulanabilir ve tamiri porselen laminalara oranla çok daha kolaydır. Porselen laminalara göre estetik özellikleri daha azdır ve renklenme ihtimali biraz daha fazladır.

Kompozit laminların avantajları nelerdir?

Ağrısız bir işlemdir. Günümüzde dolgu materyalleri çok geliştiği için dişlerde istenilen renk ve şefafflık rahatlıkla sağlanabilmektedir bu sayede çok estetik laminalar yapabilmeye imkan vardır. Dişlerde çok ufak aşındırmalar yapıldığı için dişin sağlığını korur.

Kompozit lamina uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Ağızda olan her restorasyonda olduğu gibi laminalara da iyi bakılmalıdır. Aslında özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaz. Doğal dişlerimize bakarken kullandığımız fırçalama ve diş ipi gibi uygulamaların yanında hiç şikayetimiz olmasa da 6 ayda bir rutin kontroller için diş hekimine gitmek önemlidir. Bu rutin kontroller sırasında kompozit laminaları cilalamak gerekebilir.

Bonding uygulaması nedir?

Dişe zarar vermeden bond denen yapıştırıcı ajanlarla genelde ön bölgedeki dişlerde boşluk kapatma bozulan ya da aşınan diş formlarının düzeltilmesi gibi olanaklar sağlayan sağlıklı ve etkili uygulamalardır.

Bonding uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Bonding uygulaması ile yapılan restorasyonlar doğal diş kadar sağlam değildir. Sert besinler ısırıldığında ya da çiğnendiği zaman kırılabilir. Ömrü bir kaç yıldır. Bunun yanında dişlerimiz ile beraber bu uygulamaların yapıldığı bölgeleri de düzenli olarak fırçalayıp diş ipi yardımıyla temizlemek gerekir.

Inley onley ne demektir?

Inley onley, dişte travma ya da çürüğe bağlı madde kayıplarında uygulanan bir yöntemdir. Dolgu için yeterli sağlam destek diş dokusu olmadığı zaman tercih edilir. Var olan sağlıklı diş dokularını koruduğu için daha sağlıklı bir tedavi şeklidir. Diş şekillendirildikten sonra laboratuvar ortamında ve model üzerinde hazırlanıldığı için iki ya da üç seansta tedavi sonlandırılır.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.