Skip to main content

İnley ve Onley Seramik Dolgular

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

İnley ve Onley Seramik Dolgular uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Çürük, kanal tedavisi, travma gibi pek çok etkene bağlı olarak dişlerde meydana gelen hafifi ya da ağır hasarlarda madde kaybını ortadan kaldırmak amacı ile uygulanan işleme seramik dolgu denir. Yalnızca dişin eksik bölümlerini tamamlayacak şekilde restore eden laboratuvarda kuvvetlendirilen kompozit veya porselenden oluşturulmuş olan bir tür dolgu çeşididir. Bu dolgu uygulandığı dişlerde, kompozit dolgulara nazaran komşu dişler ile daha fazla uyum içindedir. Onley seramik dolgu uygulaması geniş diş yüzeylerinde, İnley seramik dolgu ise nispeten daha küçük alanlara uygulanan dolgulardır.

Seramik inley ve onleyler dişin sağlam olan kısmı doğal şekliyle korur. Bu tür dolgular estetik açıdan ve konfor beklentisi olan hastalarda arka tarafta olan dişlerde, metalik ve koyu renkli olan amalgam dolguların yerine tercih edilir. İnley dolgular dişlerin çiğneme yüzeyinde bulunan tepecikler arasına, onley seramik dolgular ise bir ya da birden fazla tepeciği kapsayacak şekilde yapılır.
Ağız ve diş eti teknolojisinin sunduğu son imkanlardan biri olan inley ve onley seramik dolgular çok fazla sayıda dolgu yapılma gereği duyulan durumlarda oldukça iyi sonuç verir. Tek seansta yapılan diş hazırlığının ardından ölçü alma aşamasından sonra, laboratuvarda hazırlanacak seramik dolgular ikinci seansta yerine yerleştirilir. Bu şekilde hazırlanan dolgular, laboratuvarda hazırlanması sayesinde dişlerle mükemmel uyum sağlar.
Son sisteme sahip olan seramik dolgular kompozit dolgulara nazaran daha uzun ömürlüdür. Doğal diş renginde özel olarak hazırlanan dolgular dışarıdan bakıldığında ayırt edilmeyecek bir doğallık sağlar. Amalgam dolguların yerine sıklıkla tercih edilen seramik dolgu dişte çok fazla madde kaybı olduğu durumlarda uygulanır. Dişin fazlasıyla küçüldüğü durumlarda sağlıklı olan dişi korumak amacıyla geliştirilen bu uygulama estetik kazanımından ve kullanışından dolayı kurtarıcıdır.

Seramik dolguların avantajları nelerdir?

İnley ve onley seramik dolgular preslenmiş porselenden meydana gelir. Bu nedenle daha dayanıklı bir yapıya sahiptir.
Estetik açıdan göz alıcı bir özelliğe sahiptir.
Alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Biyolojik olarak mükemmel bir uyum sağlar.
Diğer dolgulara göre uzun yıllar neticesinde dişlerde meydana gelen aşınma ve deformasyon sorunları seramik dolgularda görünmez.
Ara yüzeylerindeki ciladan dolayı dişler arasında gıda artığı birikmez, bakteri tutmaz ve leke oluşmaz.
Sert yiyeceklere karşı hassasiyet oluşmaz. Öğütme eylemleri kompozit dolgulara göre üstün özelliklidir.
Ağız ve diş etinizle mükemmel açıdan uyum içinde olan seramik dolgular aradan uzun yıllar geçmesine rağmen dişte ağrıya neden olmaz.
Dişin zayıf alanlarına meydana gelebilecek çatlaklar ve kırılmalara neden olmaz.
Kullanılan ciladan dolayı sigaraya, tütün kullanımına, renkleşmeye neden olan boyalı gıdalara karşı oldukça dayanıklıdır. Estetik görünüme sahip olan inley ve onley seramik dolgular soğuk ve sıcağa karşı herhangi bir hassasiyet oluşturmayacağından dolayı kişiler uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilir. Bu dolgular gibi implant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi de uzmanlık alanı gerektirir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


  Harika bir gülüşe sahip olmak,
  sandığınız kadar zor değil.

  Konuşmayı Başlat
  1
  Bize Whatsapp'tan Yazın
  Merhaba
  Nasıl yardımcı olabiliriz?