İzmir All On Six İmplant Tedavisi

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, All On Four Implant Tedavisi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

all on four implant

Dentomega ile şimdi iletişime geçin ve randevunuzu oluşturun. Hasta temsilcilerimiz 7 gün 24 saat sorularınızı yanıtlamak için hazır!

All on 6 veya all on six (altılı implant sistemi), implant tedavisi uygulanacak hastanın klinik muayenesi ve radyolojik tetkikleri yapılır. Çekilmesi gereken dişler varsa lokal anestezi ile çekilir ve aynı anda implantlar yerleştirilir. Tedavi öncesinde alınan ölçüye göre hazırlanan geçici protezler, aynı gün hasta tarafından kullanılmaya başlanır.

Hiç dişi olmayan hastalara Ya da kısmi diş kaybı olup ağızda kalan dişlerin protez için yeterli dayanak sağlamayacağı durumlarda hastalara belirli açılarla yapılan altı adet implantın yerleştirilmesine takiben Sabit protez tekniğidir. Gelişen dijital diş hekimliği sayesinde Hiç dişi olmayan bir hasta bile aynı gün implant uygulamasını takiben geçici dişlerine kavuşa bilmektedir. Daha kolay protez yapımına olanak verdiği için ve daha kısa sürede yapımı gerçekleştiği için bugün all on four ve all on six İmplant tedavisi yoğun şekilde tercih edilmektedir.

All on six tedavisinde Öncelikle hastadan bir panoramik röntgen yardımıyla görüntülemesi yapılır. Daha sonra Elle ve gözle muayene yaptıktan sonra planlama yapılır ve cerrahi aşamaya geçilir. Bu tedavi de öndeki implantlar düz iken arkadaki implantlar açılı yerleştirilmektedir. İmplantların yerleştirildiği gün üzerine geçici protezin tatbiki yapılabilir. Böylece implantın yapıldığı gün hasta geçici de olsa bir işe sahip olur. Yaklaşık ortalama üç ay gibi bir iyileşme periyodunun ardından hastalara sabit daimi dişleri yapılabilmektedir. Bu yöntemin bir diğer avantajı da açılı implant yerleştirmeyle kemik eksikliği ve cerrahisi arasındaki operatörü zorlayacak anatomik oluşumlardan açılı implant yerleştirmeyle kaçınmaktır. Bu yöntem yaklaşık 15 yıldır literatürde kullanılmaktadır. Bu yöntemle alakalı bugün artık birçok çalışma mevcuttur. Kendini kanıtlamış bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. İmplant yerleştirmeyi ve geçici protez yapımının ardından hastalar çok sert olmayan gıdalarla beslene bilir. Unutulmamalıdır ki daha yeni yapılan bir operasyondan sonra daha kemikte kaynamamış bir implanta aşırı bir yük verildiğinde bir sorunla karşılaşılması olasıdır. Ama iyileşme periyotunun ardından daimi dişler yapıldıktan sonra hastalar istedikleri besinleri tüketmek de serbesttirler. İmplant operasyonundan sonra hastalarda yapılan cerrahiye bağlı olarak biraz şişlik ve ağrı ortaya çıkabilir ama bu ağrı doktorun reçete ettiği ilaçlar ve tavsiyeleri ile kontrol altına alınmaktadır. Beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında hemen doktora başvurmak gerekebilir. Klasik implant yöntemlerine göre daha az sayıda seans gerektirdiği için daha avantajlı konumdadır.

Diş Hekimlerimiz Sizin İçin Açıklıyor

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, All On Four Implant Tedavisi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

Mehmet Ali Koldaş

All On Four Implant Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

All On Four Yöntemi avantajları nelerdir?

Sabit protez yapmak için yeterli kemiği olmayan hastalarda, ileri cerrahi yöntemlerle tolerasyonu düşük olan hastalarda hızlı şekilde implant ve protezin yapılma işlemidir.

Ne zaman all on four yöntemi tercih ediyoruz?

Hiç dişi olmayan hastalarda küçük azı dişlerin arasındaki kemik miktarı yeterli ise bu yöntem kolayca yapılabilir. Hekimin bu konuda yeterli tecrübesinin olması hızlı yapılan bu geçici protez ile daimi protez yapılacak implant sistemi ve laboratuvar imkanı olması.

All on four yöntemi nasıl yapılır?

Üst ve alt çeneye 4-6 arası implant uygulanıp üzerine uzun sürekli kullanılacak geçici köprü vidalanmaktadır. Minimum 10 hafta sonra daimi protezler yapılabilmektedir.

Operasyon sonrasında ağrı duyar mıyım?

Operasyonun normal implant operasyonundan bir farkı yoktur. Ameliyat sonrası oluşabilecek rahatsızlıklar doktorun yazdığı ilaçlar ile kontrol altına alınabilmektedir. Ameliyat sonrasında yapılan lazer uygulaması ile ağrı minimalize edilmiş olur.

All on four yöntemi ile normal yöntem arasında fark var mıdır?

All On Four yöntemi normal sabit implant sistemi uygulanamadığında ya da sistemik hastalık uygun olmayan hastalarda, ileri cerrahi işlemleri tolere edemeyecek hastalarda kullanılması daha uygundur. Avantajı hemen üzerine diş yapılabiliyor olmasıdır. Eğer implant yapmak için gerekli koşullara uygunsa (ALL ON SIX) normal yöntemle yapılıp yine de üzerine geçici diş yapılabilir.

All on four tedavisi fiyatı daha mı pahalıdır?

İmplant sayısı azaldığı için implant fiyatı azalmaktadır ama, 4 implantın üzerine sabit diş yapabilmek için kullanılan protez sistemi daha farklı bir sistem olduğu için normal protezlere göre daha maliyetlidir. Ama totale bakıldığında tabi ki de normal yönteme göre daha uygun fiyatlıdır. Daha detaylı bilgi için, kliniğimizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Harika bir gülüşe sahip olmak, sandığınız kadar zor değil.

Dentomega'yı şimdi arayarak hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Telefon Numaralarımız

7 Gün 24 Saat Arayabilirsiniz 0 232 388 77 99

Bizimle İletişimde Kalın