Skip to main content

İzmir Dental Tomografi

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Dental Tomografi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

dental tomografi

Dentomega ile şimdi iletişime geçin ve randevunuzu oluşturun. Hasta temsilcilerimiz 7 gün 24 saat sorularınızı yanıtlamak için hazır!

Dental tomografi yöntemi ile diş röntgenlerinin 3D görüntü yöntemi ile elde edilmesini sağlamaktadır. Yapılacak olan diş tedavilerinde, görüntünün, uzunluk, derinlik ve genişlik ölçüleri ile üç boyutlu oluşturulması sağlanmaktadır. Bu diş hastalıklarının daha iyi teşhis edilmesini ve yapılacak tedavi planlamasının detaylı yapılmasını sağlayacaktır.

İzmir bölgesinde, 2018 yılından itibaren, gelişmiş teknoloji ürünlerini kullanarak, tüm hastalara, güvenilir hizmetler sunuyoruz. Ağız sağlığı her insan için çok önemlidir. Dental tedavilerde, yapılacak işlemlerin doğru tespit edilebilmesi için görüntüleme sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Dental Tomografi Kimler İçin Uygulanır?

İnsanlar, her yaşta çene ve diş hastalıkları sorunları yaşayabilmektedir. Güvenilir ve profesyonel tedavi yöntemlerini araştıranlar, sitemizi ziyaret ederek verilen hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilecektir.

Dental tedavilerde, yeni geliştirilen teknolojiler sayesinde tomografi çekimleri yapılmaya başlanmıştır. Bu yöntem, çene bölgesinde kırık, lezyon ya da şiddetli ağrı olan hastalara uygulanmaktadır.

Diş hastalıkları tedavilerinde, kanal tedavisi yapılacak olan hastalar içinde güvenli bir şekilde kullanılarak, işlemlerin daha kolay yapılması sağlanabilmektedir. Daha çok cerrahi müdahale yapılacak tedavi işlem öncesinde, tomografi çekimleri yapılarak, tedavi planlamalarının daha profesyonel olarak yapılması sağlanmaktadır.

Dental Tomografi Neden Önemli?

Çene kemiği tedavilerinde, dental implant uygulamalarının yapılabilmesi için çene yapısı görüntüsünün elde edilmesine ihtiyaç vardır. Diş ve çene tedavilerinde, enfeksiyon olup olmadığı tespit edilmelidir.

Enfeksiyonun nerede ve hangi boyutta olduğunu görebilmek için tomografiye ihtiyaç duyulur. Diş ve çene yapısında ciddi rahatsızlıkları bulunan hastalarda, kemik kanseri riski olup olmadığı varsa tümörlerin durumunun doğru belirlenmesi gerekiyor.

Polikliniğimizde verilen hizmetlerle tüm tedavi işlemleri uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Hastalığın teşhisi ve tedavi yöntemlerinin belirlenmesi açısından dental tomografilerin çok önemli olduğunu vurguluyoruz.

Avantajları Nelerdir?

Tıbbi tedavilerde, hastalık teşhisinde ve uygulanacak işlemlerin belirlenmesinde, yüksek çözünürlüklü üç boyutlu görüntülere ihtiyaç duyulur. Diş hekimlerimiz, tedavi uygulanacak olan tek bir dişin bile tüm detay görüntülerini, tomografi yöntemini kullanarak elde edebiliyorlar.

Üç boyutlu görüntüler, diş hekimlerimizin, teşhis ve tedavi değerlendirmelerini daha iyi yapmalarını sağlayacaktır. Normal röntgenlerde, diş kemik yapısı görüntüsü elde edilebilirken, bu yöntemle hem kemik hem de yumuşak doku bölgeleri görüntüleri elde edilebiliyor. Diş hekimleri açısından, planlama avantajı sağlarken, hastalar açısından da tedavinin kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır.

Diş Tedavileri

İnsanlar, çeşitli nedenlere bağlı olarak dişlerini kaybedebilmekte ya da diş sorunları yaşayabilmektedir. Sitemizin, hizmetlerimiz bölümünü inceleyenler, yaşadıkları diş sorunları ile ilgili uygulanan tüm tedavi yöntemleri hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilmektedir. Kaybedilen dişler yerine yeni diş yaptırmak isteyenler için implant tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir.

İmplant tedavileri öncesinde, konik ışın yöntemi olarak bilinen tomografi çekimleri yapılarak, kaybedilen ya da sorunlu olan dişin tüm yapısı görüntülenebilmektedir. Eksik diş tedavileri için uygulanan implant tedavisi, çene yapısı gelişimi tamamlanmış herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Neden Dental Tomografiye İhtiyaç Duyulur?

Diş tedavilerinde, konulan teşhise göre tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Dental tedavilerde, cerrahi işlemler yapılacaksa, dental tomografilere ihtiyaç duyulabilmektedir. İhtiyaç duyulma durumları arasında şunlar sayılabiliyor.

  • Gömülmüş diş yapısı,
  • Damak yarığı hastalığı,
  • Diş ve kemik kırıkları,
  • Çene kistleri,

Uzman hekimlerimiz, hasta ön muayenesinde, ihtiyaç olup olmadığına karar veriyor ve ihtiyaç durumuna göre işlemler yapılıyor.

3D Tomografi Çekimleri

Diş tedavilerinde, hasta çene yapısında görüntüleme yapılırken, hedef bölge belirlenir ve o bölgenin 3D görüntüleri alınır. Üç boyutlu görüntü alındığında, işlem yapılacak olan bölgenin, yumuşak doku ve kemik yapısı detaylı olarak incelenir. Dijital olarak çekimler yapılır ve tedavi uygulamalarının planlanması sağlanır.

Diş Hekimlerimiz Sizin İçin Açıklıyor

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Dental Tomografi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

Mehmet Ali Koldaş

Harika bir gülüşe sahip olmak, sandığınız kadar zor değil.

Dentomega'yı şimdi arayarak hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Telefon Numaralarımız

7 Gün 24 Saat Arayabilirsiniz 0 232 388 77 99

Bizimle İletişimde Kalın
Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?