Skip to main content
Play Video

Diş Beyazlatma Fiyatları

“Power Bleaching” olarak isimlendirilen ve klinik ortamda gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulaması, hastanın dişlerindeki sararma problemine 45 ila 60 dakika gibi son derece kısa bir sürede ve herhangi bir acıya neden olmaksızın çözüm sunan diş beyazlatma tekniğidir.

dentomega
Ece Çavdar
İmplantoloji Uygulamaları

Diş Beyazlatma Fiyatları

Yapısı gereği iyi bakılsa dahi dişler zamanla doğal beyaz rengini kaybetmeye ve zamanla kişide estetik kaygılara neden olacak şekilde sararmaya başlar. Sosyal hayatta kişinin psikolojisini olumsuz etkileyen ve özgüven kaybı başta olmak üzere pek çok probleme neden olan bu durum, kliniğimizde gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulamalarıyla bir sorun olmaktan çıkmakta. Probleme, hastanın beklentilerini karşılayacak şekilde çözüm sunan diş beyazlatma fiyatları en çok merak edilen medikal uygulamalardandır. Hastanın gülümsemesine kısıtlama getiren ve özgüvenin azalmasına yol açan diş sararması, uzman diş hekimlerimizce uygulanan başarılı diş beyazlatma uygulaması ortalama 45 dakika süren ve estetik sorunlara memnuniyet sağlayan bir uygulamadır.
Dişler Neden Sararır?
Genetik faktörlerin rol oynadığı diş sararmasında öncelikli etken insan kaynaklı ve çevreseldir. Dişlerin, ilk çıktıkları günkü beyazlığını kaybetmesinde rol oynayan pek çok faktör bulunmasına karşın bunların başında dişin doğal rengini kaybetmesine yol açan besinler, içecekler ve şüphesiz sigara tüketimi gelmektedir. Gün içinde keyifle içtiğimiz ve birçoğumuzun içmeden güne başlayamadığı kahve, ülkemizi tüketiminde dünya lideri yapan çay dişlerin zamanla doğal rengini kaybetmesinde etkilidir. Ayrıca kola gibi kafein içeren gazlı içecekler de dişlerin sararmasına yol açar. Tabi, tüm bunların sağlığa birçok açıdan yıkıcı etkisi bulunan sigarayla birleşmesi dişlerdeki sararmanın ileri dereceye varmasını sağlamaktadır. Ek olarak bazı ilaçların kullanımı da dişlerin içten renk değiştirmesine neden olabilir. Diş sinirlerinde yıpranmaya bağlı canlılık kaybı da renk değişiminde son derece etkili bir faktördür. Tüm bunlara ek olarak günlük hayatta tükettiğimiz ve içinde gıda boyası olan pek çok hazır gıda, içindeki gıda boyaları besin maddelerini boyadığı gibi dişler üzerinde de etkili olduğu için dişlerin zamanla doğal rengini kaybetmesine yol açmaktadır. Dişlerin sararmasına neyin yol açtığı, tedavinin ne şekilde yürütüleceği ve ayrıca diş beyazlatma fiyatları açısından önemlidir.
Diş Beyazlatma Teknikleri
“Power Bleaching” olarak isimlendirilen ve klinik ortamda gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulaması, hastanın dişlerindeki sararma problemine 45 ila 60 dakika gibi son derece kısa bir sürede ve herhangi bir acıya neden olmaksızın çözüm sunan diş beyazlatma tekniğidir. Ayrıca ev tipi olarak adlandırılan, hastanın diş hekimi tarafından alınan ağız ve diş ölçüsüne göre kişiye özel yapılan aparata yine hekimin verdiği özel solüsyonları uygulamak suretiyle kendisinin gerçekleştirdiği diş beyazlatma yöntemi de mevcuttur. Bu tür kişinin kendi uyguladığı tekniklerde bekleme süresi, hastaya bağlı olarak 3-4 saati bulabilmektedir. Diş beyazlatma fiyatları açısından arada büyük fark olmamasına karşın daha kısa sürmesi ve diş hekimi kontrolünde gerçekleştirilmesi açısından işlemin kliniğimizde yapılması hastaya bağlı olarak daha uygun olabilir. Sizin için hangi diş beyazlatma uygulamasının daha uygun olacağı ve diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Sıkça Sorulan Sorular
Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?