İmplant Üstü Protezler

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

İmplant Üstü Protez uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

İmplant destekli protezler, çene kemiği içerisindeki implantlar üzerine yerleştirilen ve implantlar tarafından desteklenen sabit ve ya hareketli protez çeşitleridir.

İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Protezler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

HİÇ DİŞİ OLMAYAN BİREYLERDE SABİT DİŞ YAPABİLMEK İÇİN KAÇ İMPLANT YAPMAK GEREKİR?

Çenelerin büyüklüğüne göre değişmekle beraber üst çenede 8-6 arası, alt çenede en az 6 tane implant yaparak sabit diş yapılabilmektedir.

İMPLANT ÜZERİNE YAPILAN DİŞ SİMANTE (YAPIŞTIRMALI) PROTEZMİ? VİDALI PROTEZ (MULTİ-UNİT) Mİ YAPILMALI?

İki farklı sistemin avantajları ve dezavantajları olmakla beraber vaka durumuna göre uygulanan durumlarda vardır. Son zamanlarda vidalı protezlerin temizlenebilirliğinin daha kolay olması, yapıştırma materyalinin uzun süreçte implantta kemik kaybına uğradığını gösteren çalışmalar bulunmaktadır.

TAMAMEN DİŞİ OLMAYAN BİREYLERDE YARI HAREKETLİ PROTEZ İÇİN KAÇ TANE İMPLANT GEREKİR?

Üst çenede 4 alt çenede 2-4 arasında değişen sayıda implant yapılabilir.

ALL ON FOUR İMPLANT İMPLANT PROTEZİ NASIL OLUR? HEMEN GEÇİCİ DİŞ YAPILIYOR MU?

Bu sistemin en büyük avantajı implantlar yapılır yapılmaz geçici dişlerin yapılıyor olmasıdır. 4 implant üzerine sabit diş yapılmasıdır. İmplantlar yapıldıktan 3 ay sonra daimi protezler yapılabilmektedir.

HAREKETLİ PROTEZLERİN GÜNLÜK BAKIMI NASIL YAPILAMKTADIR?

Günde 2 kere çıkartılıp en az iki kere fırçalanmalıdır. Gece yatmadan protezler çıkartılıp yatılmalıdır. Ağızdaki implant parçaları da fırçalanmalıdır.

Protezdeki lastikler zaman içinde deforme olabilir. Klinikte basit bir işlemle değiştirilebilir ve tutuculuğu ilk gününe dönmektedir.

SABİT DİŞLERİN GÜNLÜK BAKIMI NASIL YAPILAMAKTADIR?

Doğal diş bakımına çok benzerdir. Sabah ve akşam mutlaka fırçalanmalıdır. Diş araları ve gövde altları arayüz fırçaları ve diş ipleri ile temizlik yapılmalıdır. Arayüzler ve gövde altları için ağız duşu kullanımında fayda olacaktır.

İMPLANT ÜSTÜ PROTEZ MALİYETİ NE KADAR?

İmplant Üstü Protezlerin maliyeti seçilen protez malzemesine göre ve yapılacak diş sayısına göre değişmektedir. Daha detaylı bilgiler için kliniğimizi arayarak ya da hekiminizle yapacağınız ön görüşmede detaylar verilecektir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


Harika bir gülüşe sahip olmak,
sandığınız kadar zor değil.