İzmir Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği)

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

diş çekimi

Dentomega ile şimdi iletişime geçin ve randevunuzu oluşturun. Hasta temsilcilerimiz 7 gün 24 saat sorularınızı yanıtlamak için hazır!

Gün geçtikçe artan estetik anlayışına dahil olan ağız ve diş sağlığı, kişinin gülüş tasarımı için mutlaka tamamlaması gereken bir unsurdur. Teknolojinin getirdiği yenilikler estetik diş hekimliği alanında kullanılacak pek çok buluşun ortaya çıkarılmasını sağlamıştır. Sağlıklı ağız ve diş yapısı için yalnızca beyaz dişler görüntünüzü tamamlamaya yetmiyor. Bu dişlere uyumlu olacak diş etlerinin de varlığı gerekir. Diş etlerinde yapılan tüm estetik çalışmalara ise pembe estetik adı verilir.

Diş ve diş etinin arasında birbirini tamamlayan seviye ve renk oldukça önemlidir. Diş etinin oldukça sağlıklı görünmesi için dişe ve kemiğe sıkı bir şekilde yapışması, portakal kabuğuna benzeyen parlak ve pütürlü bir görünümde olması gerekir. Estetik diş hekimliği bu amaçla yapılan rahatsızlıkları tamamen ortadan kaldırma amacı taşır.

Harmoni bir şekilde göze hitap eden dişler, diş etleri ve çene uyumu kusursuz bir kusursuz denilebilecek bir görüntünün anahtarıdır. Pembe estetik uygulamasından önce ağız ve diş sağlığının yerinde olması beklenir. Eğer diş sağlığınız buna el vermeyecek kızarıklık ve kanama sorunu yaşıyorsa öncelikle diş eti tedavi edilmelidir. Diş taşlarının temizlenmesi, diş eti kürtajı bu tedavilerin başında gelir.
Pembe estetik yöntemleri rejeneratif , gingivektomi, gingivoplasti, kron boyu uzatma, botoks uygulaması olarak ayrılır. Hangi işlemin uygulanacağına doktor kontrolünden sonra karar verilir.

Pembe Estetik Nasıl Sağlanır?

Gülümseme esnasında ön taraftaki iki dişin tepe noktalarında bulunan diş etlerinden geçen hayali çizginin hafifçe dudağa dokunması ile sağlanan pembe estetik, belli bir form taşımalı. Dişler diziliş bakımından kusursuz görünmesine rağmen üst tarafındaki diş etinin uyumsuzluğu sırasında gülümseme içindeki ahenk bozulur ve rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkar. Pembe estetik adı altında uygulanan tedaviler kısa sürede mükemmel sonuçlar verir.
Diş etleri çekildiğinde kök yüzeyleri absürt bir görünüm kazanır ve dolayısıyla diş kronu kendini belli eder. Bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında diş etlerine ilave yapılması gerekir. Kök yüzeylerin kapanması amacı ile yapılan işleme ‘grefti’ denir. Bu sayede diş ve diş eti birbiri ile uyumu yakalar.
Pek çok insanın sıklıkla yaşadığı diş eti çekilmesi bazı dönemlerde kendini fazlası ile belli eder.

Diş eti çekilmesi sorunu yaşandığında çekilmeye neden olan etkenlerin belirlenmesi, çekilmenin tekrarını engelleyecek tedavilerin geliştirilmesi tedavinin ilk aşamasıdır. Bu soruna neden olabilecek başlıca sebepler: devamlı olarak sert yiyeceklerin tüketimi, dişleri sert ve diş yapısına uygun olmayan bir diş fırçası ile temizlemek ve diş sıkmaları gelir.
Ağız ve diş sağlığı adına yapılan muayene doğrultusunda yapılması gereken işlemler sırası ile belirlenir. Kusursuz protetik restorasyonu sağlamak için diş etindeki sağlıklı ve simetrik görüntü tamamlanmalıdır. Pembe estetik tüm diş sağlığı ile bağlantılı olduğundan dişlerinizde ortaya çıkan problemler diş etlerinize de bu sorunu taşır. Bu nedenle düzenli doktor kontrolü sağlanmalıdır. Bu muayene sayesinde implant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi sorunlarına daha kolay çözümler bulabilirsiniz.

Diş Hekimlerimiz Sizin İçin Açıklıyor

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

Mehmet Ali Koldaş

Harika bir gülüşe sahip olmak, sandığınız kadar zor değil.

Dentomega'yı şimdi arayarak hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Telefon Numaralarımız

7 Gün 24 Saat Arayabilirsiniz 0 232 388 77 99

Bizimle İletişimde Kalın

Leave a Reply