Skip to main content

Restoratif Diş Tedavisi

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Restoratif Diş Tedavisi uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Estetik bir gülümsemeye sahip olunması için; diş, diş eti, çene, dudak, kas ve iskelet yapısı göz önünde bulundurularak, sağlıklı ve estetik bir çiğneme sistemi geliştirilmesi işlemi restoratif diş tedavisi olarak adlandırılmaktadır.

restoratif-dis-tedavisi

Restoratif diş tedavisi kapsamında gerçekleştirilen müdahalelerde amaç; hastaya daha estetik bir gülüş kazandırmak ve bu sayede hastanın özgüvenle, girdiği her ortamda güzel gülümsemesiyle kendinden emin olmasını sağlamaktır. Estetik anlamda güzel gülümsemeye sahip olunmasını sağlayan diş hekimliği uygulamaları, hastanın diş ve ağız sağlığına ilişkin beklentilerini karşılamak üzere sağlık ve doğallık eksenli restoratif tedavileri içerir.
Dişleri çevreleyen yumuşak doku, dişlerin dizilimi ve aralıkları, yüz hatları gibi kişiye karakteristik özelliklerini katan estetik unsurların değerlendirilmesi neticesinde gerçekleştirilecek restoratif diş tedavileri ile hastanın estetik beklentileri hem sağlık hem de estetik açıdan ideal sonucun alınması sağlanır. Doğal görünen ve estetik açıdan beklentiyi karşılayacak tedavi için diş hekiminin titiz bir çalışma yürütmesi ve tedaviyi hastaya özel olacak biçimde planlaması gerekmektedir.
Diş taşlarının giderilmesi, diş yapısının istenen niteliğe getirilmesi, diş renginin olması gereken tona yaklaştırılması, diş yüzeyinin temizliği, diş eti sağlığı restoratif diş tedavi uygulamalarının en önemli unsurlarındandır. Bunun için deneyimli teknisyenler ile uzman diş hekimlerinin koordine bir şekilde çalışması şarttır.
Restoratif Diş Tedavisinde Kullanılan Yöntemler
Geniş bir uygulama sahası olan restoratif diş tedavisinde hastanın ihtiyaç ve taleplerine bağlı olarak farklı tekniklerin kullanılması mümkündür. Porselen estetik, kompozit uygulamalar, gülüş tasarımı bu uygulama tekniklerinin başında yer alırken ayrıca diş beyazlatma, dentin hassasiyetini gidermeye yönelik tedavilere de sıkça başvurulmakta. Yaşlı hastalara uygulanan koservatif diş tedavisi, yetişkinlere yönelik ağız sağlığının korunmasına yönelik uygulamalar modern diş hekimliğinin bu çalışma sahasında kullanılan tedavi yöntemleri arasındadır.
Gülümsemesinin etkileyici ve beğeni kazanacak türden bir ışıldamaya sahip olmasını arzu eden herkes için önemli olan restoratif diş tedavisi estetik duyarlılığa sahip herkes tarafından tercih edilmektedir. Çene ve ağız yapısındaki deformasyon ya da yaşanan herhangi bir kaza neticesinde ortaya çıkan deformasyonlar restoratif diş tedavisi kapsamında düzeltilmektedir. Diş etindeki problemlerin tedavisine yönelik işlemler de restoratif diş tedavisi kapsamına girmekte, hastanın daha sağlıklı ve hoş görünen bir gülümsemeye sahip olması için kozmetik diş hekimliği, ortodonti, plastik cerrahi ve periodontal tedavi gibi pek çok farklı alanda uygulama yapılabilmektedir.

Restoratif Diş Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Restoratif diş tedavilerine hastaların ve diş hekimlerinin yaklaşımı nasıl olmalıdır?

Kişiler bulundukları sosyal çevre ve kendi estetik algılarına göre birtakım değişiklikler talep etmektedirler. Bu noktada diş hekimlerinin ve hastaların en çok dikkat etmesi gereken maddeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 •        Dişler arasındaki ilişkiler ve dişlerin birbirlerine etkisi göz önünde bulundurulmalıdır.
 •        Kişinin yüz hatları ve karakteristik özelliklerine uygun tedaviler tercih edilmelidir.
 •        Diş etlerine, damak ve dudak yapısına uygun bir çiğneme sistemi geliştirilmelidir.
 •        Yapılan tom restoratif diş tedavileri estetik gülüş tasarımına katkı sağlarken doğallıktan uzaklaşılmamalıdır.

Restoratif diş tedavisinde hangi tedavi yöntemleri kullanılmaktadır?

Estetik gülüş tasarımında her kişinin yüz, ağız ve çene yapısında ihtiyaç duyacağı tedaviler farklı olacaktır. Genel olarak restoratif diş tedavisinde kullanılan yöntemleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 •        Travmalar ve diş kırıklarının estetik tedavisi,
 •        İnley, onley ve porselen lamina tedavileri,
 •        Renk uyumsuzluğu ve düzensizliği durumlarında diş beyazlatma işlemi,
 •        Diş yüzeyinin temizlenmesi,
 •        Konservatif diş tedavileri,
 •        Ortodonti ile diş dizilimi tedavisi,
 •        Dişler arasındaki seviye farklarının giderilmesi,
 •        Eksik ve problemli dişlerin implant tedavisi ile telafi edilmesi.

Restoratif diş tedavilerinde koruyucu önlemler nelerdir?

Öncelikle diş hekimlerinin yapacağı detaylı analizlerle kişinin mevcutta bulunan dişlerinin çürük riskleri belirlenmektedir. Bu analizde dikkate alınan etkenler; tükürüğün akış hızı, tükürükte ve diş üzerinde bulunan mikroorganizmaların ölçülmesi, yeme içme alışkanlıklarının analizi olarak değerlendirilir. Bu analizler sonucunda kişinin çürük oluşumuna yatkınlığı belirlenir ve gerekli önleyici/koruyucu tedaviler uygulanır.

Estetik gülüş tasarımında olmazsa olmazlar nelerdir?

Kusursuz bir gülüş elde etmek için; düzgün ve kusursuz diş dizilimi, dişlerde çakışmaların olmaması, üst dişlerin biraz daha ön planda olması, dişlerde lekelenmeler ve renk dalgalanmalarının bulunmaması, diş, diş eti ve dudak yapısının uyumlu olması gibi bazı estetik kurallara uygun olması gerekmektedir.

Gülüş tasarımında yüz karakteristik özelliklerin ve cinsiyetin önemi var mıdır?

Dişler; göz, burun ve yanak gibi yüzün önemli bir parçasıdır. Bu nedenle yüz hatlarıyla dişlerin bir ahenk içinde olması gerekir. Yine cinsiyet farklılıkları da dişlerin oval ve/ veya köşeli olmasını belirleyen unsurlardan biridir. Daha doğal, uyumlu ve sağlıklı dişler için bu gibi farklılıklar göz önünde bulundurularak ve kişinin estetik algısına uygun olarak bir tedavi sistematiği geliştirilmelidir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


  Harika bir gülüşe sahip olmak,
  sandığınız kadar zor değil.

  Konuşmayı Başlat
  1
  Bize Whatsapp'tan Yazın
  Merhaba
  Nasıl yardımcı olabiliriz?