Kanal Tedavisi Yenilenmesi (Retreatment)

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Kanal Tedavisi Yenilenmesi (Retreatment) uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

kanal-tedavisi

Kanal Tedavisi Yenilenmesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanal tedavisi yapılan diş tekrar iltihaplanır mı?

Kanal tedavili dişlerde kullanılmaya başlandıktan sonra oluşabilecek diş kırılmaları, dolgu düşmeleri, dolgu kırılmaları gibi durumlar önemsenerek diş hekimine başvurulmalıdır. Aksi halde, bakterinin sızıntı yapabileceği her yerden sızıntı yaparak kanal tedavili dişin tekrar iltihaplanması söz konusu olur.

Kanal tedavili dişte ağrı olur mu?

Kanal tedavisi yeni yapıldıysa, kanal tedavisinden sonra bir kaç gün ağrı olması normal kabul edilebilir. 2 haftaya kadar üzerine yapılan baskıda hassasiyet olması görülebilmektedir. Ama eski bir kanal tedavili dişiniz ağrımakta ise, o kanal tedavili dişiniz enfekte olmuş olabilir. Kanal tedavisi gerekebilir. Hemen diş hekimine başvurmanızı öneririz.

Kanal tedavisi yenilemesi nedir? (Retreatment)

Kanal tedavisi yenilenmesi mevcut kanal tedavisinin sökülüp ardından dişin dezenfekte edilip tekrardan kanal tedavisi yapılma işlemidir. Bu işlemlerden sonra başarılı olunması halinde oradaki mevcut sorunlar çözülmekte ve diş kullanılmaya devam etmektedir.

Kanal tedavisi yenilenmesi nasıl yapılmaktadır?

Kanal tedavisi yenilenmesi için, mevcut dişin dolgusu sökülür, ardından kök ve kanal dolgusuna ulaşılır. Kök kanal tedavisi özel solüsyonlar ve son teknoloji dönen alet sistemleri ile kanaldan kolayca uzaklaştırılır. Ardından solüsyonlar ile yıkama yapılır, dezenfeksiyon sağlamaya çalışılır. Ardından tekrardan içine dezenfektan koyulup 1 hafta beklenir. Dişteki bulgular geçtiyse kanal tedavisi tamamlanır.

Kanal tedavisi yenilenmesi (Retreatment) yaptırmak ağrılı mıdır?

Kanal tedavili dişin siniri (Pulpası) alındığı için, ağrı oluşturacak hiç bir şey yoktur. Çoğu zaman bu vakalarda anestezi bile uygulanmadan işlem tamamlanmaktadır.

Kanal tedavisi yenilenmesi başarı oranı nedir?

Kanal tedavisi yenilenmesi, daha önce kanal tedavisi yapılmamış dişe göre başarı şansı biraz daha düşük olsa da, yine de başarı oranı çok yüksek bir tedavi şeklidir.

Kanal tedavisi yenilenmesi pahalı bir işlem midir?

Daha önce kanal tedavisi yapılmamış bir dişe göre düşünüldüğünde kanal tedavisinin söküm işlemi de yapılmaktadır. Kanal tedavisinden farklı olan kısmı kanal sökümü kısmıdır. Ama dişin kaybedilip, yerine implant ve protez yapılacağı düşünülürse kanal tedavisi çok uygun fiyatlıdır.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.