Skip to main content

Diş sararması yaşayan insanlar, buna çözüm olarak diş beyazlatma yöntemini seçmektedirler. Her insan inciye benzeyen dişlere sahip olmak ister. Ama çeşitli nedenlerden dolayı yaşanan sararmalar, beyaz dişlerinizin sarıya dönüşmesine sebep olmaktadır. Hatta insanların sahip oldukları bazı davranışlar da dişlerin sararmasına neden olur. Dişlerinizi fırçaladığınız halde sararmaya engel olamıyorsanız, buna diş beyazlatma ile çare bulabilirsiniz.

Diş sararması, insanın gülüşlerini de olumsuz etkiler. Bazı insanlar, sırf dişleri sarı olduğu için gülmek bile istemezler. Diş beyazlatma yöntemleri, son dönemlerde çok popüler bir hale gelmiştir. İnsanlar, diş beyazlatma yöntemlerini evde yapmaya çalışarak buna çare üretmektedirler. Ancak bazı dişlerde meydana gelen sararmalar, diş köküne işlemiş durumdadır. Bu hale tek çare ise diş beyazlatma yöntemleridir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemlerinden ilki ofis ortamında uygulanan tedavilerdir. Bu yöntemler, uzman hekim tarafından modern cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Doktorunuz size bu konuda neyi tavsiye ederse onu yerine getirmelisiniz. Özellikle de diş beyazlatma için satılan ürünleri, sadece doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Diş beyazlatmada kullanılan ikinci yöntem ise ev tipidir. Burada da yine doktor kontrolü gerekmektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma

Diş beyazlatmanın daha kalıcı bir hale gelmesi için ofis tipi beyazlatmayı tercih etmeniz daha doğrudur. Bu tedavide aynı zamanda diş taşı temizliği de yapılarak daha köklü bir işlem olması sağlanır. Dişlerde kalıcı beyazlığı yakalamak için seans uygulaması yapılır. Böylece dişler kesin olarak beyazlayana kadar beyazlatma yöntemi devam ettirilir. Bu arada bireye beyazlatma jelleri verilmektedir. Bu jeller sayesinde diş köklerine temas eden bir işlem yapılmış olur.

Ev Tipi Beyazlatma

Ev tipi beyazlatma yöntemi ise yine jeller sayesinde uygulanmaktadır. Ancak evde yapılan bu uygulamanın ofiste yapılan uygulamaya göre yüksek bir etkisi bulunmaz. Bu şekilde yapılan beyazlatmalar da yine doktor kontrolünde gerçekleşmelidir. Doktorunuz neyi nasıl yapmanız gerektiğini size mutlaka iletecektir.

Diş Beyazlatma Yöntemlerinden Sonra Dişler Eski Haline Döner Mi?

Diş beyazlatma yöntemlerini denemek isteyen insanların en fazla merak ettikleri durumlardan biri budur. Beyazlatma sonrasında dişlerin eski haline dönüp dönmeyeceği çok fazla sorulur. Ancak doğru bir yöntem uygulanması halinde dişler eski haline dönmez. Dişlerin eski sarılığına dönmemesi için dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bunları yapmadığınız sürece sonuç yine aynı olacaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemlerinden Sonra Dikkat Etmeniz Gerekenler

Diş beyazlatma yöntemlerinden sonra dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Sigara ve alkol tüketilmemelidir.
  • Kola, kahve ve çay gibi koyu renkli içecekler tüketilmemelidir.
  • Sıcak ve soğuk besinlerin tüketiminde dikkatli olunmalıdır.
  • Diş ve ağız bakımına devam edilmelidir.

Bunlara dikkat ettiğinizde diş beyazlatma yöntemleri kalıcı hale gelecektir. Ve dişleriniz beyazlığını her zaman koruyacaktır. Diş beyazlatma yöntemlerinden sonra size düşen sorumlulukları iyi bilmelisiniz.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?