Skip to main content

Daha güzel gülüşlere sahip olmak için dişlerin önemi oldukça büyüktür. Dişlerin beyaz olması, kişilerin daha özgüvenli olmasını ve daha rahat gülmesini sağlıyor. Dişleri beyaz olmayanlar veya lekeli olanlar gülme konusunda özgüvensiz olabiliyor. Gülüşlerin daha güzel olması için uygulanabilecek bazı işlemler bulunuyor.

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan diş beyazlatma işlemleri, kişilerin olumlu sonuçlar almasını sağlıyor. Diş hekimleri dışında diş beyazlatma işleminin yapılması, dişlerde daha büyük sorunlara yol açacaktır. Diş beyazlatma konusunda uzman hekimlerden yardım alarak, detaylı bilgilere sahip olunabiliyor. Diş beyazlatırken oluşabilecek tüm sorunlar diş hekimi tarafından bildiriliyor.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dişlerin daha beyaz olması için diş hekimlerinin uyguladığı işlemler bulunuyor. Doğal yollardan dişlerini beyazlatamayanlar, özel işlemler yaptırarak dişlerin beyaz olmasını sağlayabiliyor. Günümüzde tüm ünlülerin dişleri bembeyaz olarak görünüyor. Özel işlemlerle dişlerin daha parlak ve beyaz olması sağlanabiliyor.

Yapılabilecek birçok farklı yöntem bulunuyor. Porselen dişler veya cihazlarla beyazlatma yöntemleri kullanılarak uzun süreli beyazlatma işlemi yapılabiliyor. Beyazlatma işlemleri sonrasında beyazlığı korumak da önemli bir konudur. İşlem sonrası diş fırçalamamak veya gerekli bakımı yapmamak, beyaz dişlerin tekrar sararmasına neden olacaktır.

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Bakım

Diş beyazlatma işlemiyle birlikte dişlerin daha beyaz görünür. Diş hekimleri uyguladığı farklı yöntemlerle dişlerin daha parlak olmasını sağlayabiliyor. Diş beyazlatma yapıldıysa, dişlere eskiden daha fazla önem verilmesi gerekiyor. Gerekli günlük bakımın yapılmaması dişlerin daha çabuk sararmasına neden olacaktır. Her gün diş hekimlerinin tavsiye ettiği şekilde dişlerin bakımlarını yapmak gerekiyor.

Diş beyazlatma işlemi sonrasında yapılacak olan bakımlar şöyledir;

  • Günde iki kez diş fırçalamak
  • Diş ipi kullanmak
  • Leke önleyici gargaralar kullanmak
  • Sigara ve tütün ürünlerini kullanmamak
  • Çay ve kahveyi çok tüketmemek

Belirtilen tüm detaylara dikkat edilmesi, beyaz dişlerin korunmasını sağlayacaktır. Uzun süreli beyaz dişlere sahip olmak için tüm bakım işlemlerini eksiksiz olarak yapmak gerekiyor.

Diş Beyazlatma Güvenli Midir?

Diş beyazlatma işlemi yapacak olan kişilerin kafasında birçok soru bulunuyor. Diş beyazlatma işleminin ne gibi zararları olduğu merak ediliyor. Diş beyazlatma işlemi uzman doktorlar tarafından yapılan bir işlemdir. Herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Dişlerin bakımı yapıldığı sürece dişlerde herhangi bir sorun oluşmuyor. Diş beyazlatma işlemlerinin kaç seans sürdüğü dişlerin yapısına göre değişiklik gösterebiliyor.

Beyazlama Sonrası Dişler Tekrar Sararır mı?

Beyazlatma işlemi sonrası dişlerin tekrar sararması mümkün bir durumdur. Her zaman beyazlatma işlemi yapılsa da dişlerin bakımını yapmak gerekiyor. Özellikle diş ipi kullanarak dişlerin sürekli olarak temizlenmesi gerekiyor.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürüyor?

Diş beyazlatma işlemi dişin yapısına ve görünüşüne göre değişiklik gösterebiliyor. İstenen görüntüye ulaşabilmek için 10 ile 15 gün arasında işlem yapılması gerekebiliyor. Diş hekimleri uygun gördükleri süreci belirleyerek, seanslar halinde beyazlatma işlemlerini tamamlıyor.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?