Skip to main content

Bayraklı Özel Diş Hastanesi

Diş implantı, kaybedilen diş yerine yapılan bir işlem olmakla beraber bu işlem kişinin gerçek dişlerine oldukça yakın bir sonuç vermektedir. İmplant yapılırken titanyum kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise titanyumun insan vücudu tarafından kolay kabul edilmesidir. İmplant işlemi kaybedilen dişin yerine konulabildiği en kalıcı çözüm olduğundan yeni dişin tamamen oturma süreci 2.5-6 ay arasında değişmebilmekte. Aynı zamanda Dentomega Bayraklı Diş Kliniği flepsiz (kesilmeden ve dikiş atılmadan) implant cerrahisi de uygulayabilmektedir.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

İmplant tedavisinde eğer kemikleriniz tedavi için uygunsa hemen yapılabilmekte, eğer kemikleriniz güçsüz ve uygun değilse de kemik güçlendirme işleminden sonra rahatça uygulanabilmektedir. Diş kaybı yaşamış ve durumdan rahatsız herkes bu işlemi yaptırabilir. Dentomega İzmir Bayraklı Özel Diş Hastanesi olarak hizmet vermekte ve siteden yararlanabilir veya kliniğe giderek tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Dentomega Bayraklı’da İmplant Süreci

Başlangıçtan itibaren uzun ve dikkat isteyen bir süreç olan implant tedavisi uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Kişi öncelikle ilk muayeneye alınarak kemik durumunu öğrenmek amacıyla tomografiye alınır. Bayraklı Diş Kliniği ilk andan itibaren sizinle tam olarak ilgilenir ve bir sorun olmamasını sağlar. Bu üç boyutlu kemik görüntüsünden (tomografi) sonra kemikleriniz bu işleme uygun olduğu anlaşıldığı takdirde ikinci muayenede implant uygulaması yapılır. Bunun için kemik içerisinde yer açarak titanyum implant yerleştirilir. Daha sonra kaybedilen diş yerine hazırlanan protez vida yardımı ile implant ile bir araya getirilir. Tedavi bu aşamada tamamlanmış olur. Tedavi sonrasında şişlik ve ödemin engellenmesi için soğuk pres uygulanmalıdır. Bunun dışında doktorunuz verdiği ilaçları kullanmalısınız. Diş ve ağız bakımınızı düzenli olarak devam ettirmelisiniz. Bu söylenenler yapıldığı takdirde iyileşme süreci hızlanır ve tedavinin istenilen sonucu vermesini sağlar. Dentomega Bayraklı implant sürecinin sonrasında da kontrollere devam eder. Bu süreçten sonra 6 ayda bir diş hekimine muayene olmak ve hiçbir zaman günlük ağız ve diş bakımını atlamamak gerekir.

İmplant İşleminin Riskli Olduğu Kişiler

  • Diyabet hastalarında
  • Kalp hastalarında
  • Sigara kullanan kişilerde
  • Kemik gelişimi tamamlanmamış gençlerde
  • Hamilelerde
  • Alkol bağımlılığı olanlarda
  • Uyuşturucu bağımlılığı olanlarda
  • Bağışıklığı düşük kişilerde
  • Yüksek tansiyon hastalarında
  • Kanında pıhtılaşma problemi olan kişilerde

Bu kişiler için implant riskli olup,başarısız olabilir ve çenede tutunamayabilir. Dentomega Bayraklı Özel Diş Hastanesi implant yapılacağında bunlara başlangıçta dikkat ederek olabilecek riskleri belirtir ve önlem alınır.

Dentomega Bayraklı Diş Kliniği sadece implant değil birçok alanda en iyi hizmeti sizlere vermek için çalışmaktadır. Alanlarında uzman diş hekimleri ile birlikte kanal tedavisi, diş beyazlatma ve daha birçok alanda bayraklı dişçi hizmeti vermektedir. Dişleriniz için uzmanlar tarafından iyi bir bakım ya da tedavi istiyorsanız Denatomega Bayraklı Diş Kliniği sizin hizmetinizde. Daha fazla bilgi almak için sitemizden yararlanabilir, hasta yorumlarını okuyabilirsiniz ve Dentomega bayraklı implant fiyatları hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?