Skip to main content

Neden Zirkonyum Diş Tedavisini Tercih Etmelisiniz?

Mükemmel Uyumu Yakalamak için Zirkonyum Diş Kaplama

Diş etleriyle uyum gösteren bir materyal olan zirkonyum, metal kaplamalarda olduğu gibi diş eti sorunlarına yol açmaz, en kısa sürede uyumun sağlanmasına yardımcı olur. Diş etinde morumsu renk oluşumu zirkonyum kaplamada görülmez ve ağız içerisinde mükemmel
uyumu yakalanır. Ayrıca zirkonyum diş kaplama işlemlerinde en uygun boyutlandırmayı yapmak ve hataları en aza indirmek için bilgisayar programlarında tasarlanan materyaller kullanılır. Teknolojiden de alınan destek sayesinde dişlere tam oturan ahenkli bir diş yapısı ortaya çıkar.

Doğallık Gibisi Var mı?

Doğal diş minelerinde olduğu gibi zirkonyum kaplamada da ışık geçirgenliği özelliği bulunmaktadır. Bu sayede doğal dişe en yakın görüntü elde edilir. Metal gibi diğer kaplama materyallerinde karşılaşılan yapay, cansız ve opak görüntü, zirkonyum diş kaplamada görülmez.

Metal Alerjisi Olanlar için de Mükemmel Bir Seçenek

Zirkonyum malzeme olarak alerjik reaksiyonlara en uzak olan materyallerden biridir. Metal kaplamalarda olduğu gibi ağızda metalimsi tat bırakmaz ve hastanın günlük yaşantısını olumsuz etkileyecek herhangi bir farklılık hissettirmez. Bunun yanı sıra metal hassasiyeti veya alerjisi olan hastalar için de gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir tedavi yöntemidir.

Zirkonyum Kaplama Çay ve Kahve İçme Özgürlüğü Yaratır

Estetik açıdan beyaz dişler, rahat ve samimi gülümsemeleri beraberinde getirir. Bu nedenle diş beyazlatma işlemleri sonrasında hastaların kendilerini güvenleri artar. Ancak dişlerin beyazlığını korumak üst düzeyde bir dikkat ve özen gerektirir. Dişte leke yapabilecek ve günlük hayatın vazgeçilmezleri olan çay ve kahve gibi içecekleri tüketirken dikkatli olmak mümkünse çok sık tüketmemek gerekir. Hayat kalitesini artırmak ve istenilen özgürlüğü sağlayabilmek adına zirkonyum diş kaplamayı öneriyoruz. Zirkonyum diş kaplama yapılmasının akabinde gün içerisinde herhangi bir zaman diliminde içilen çay ve kahveler dişte lekelenmeye yol açmaz ve dişler beyaz kalmaya devam eder.

Hassasiyet Probleminin Çözümü için Zirkonyum Kaplama Tedavisi

Materyal olarak ısı yalıtımı sağlayan bir madde olan zirkonyum sayesinde dişler sıcak ve soğuğa daha az hassasiyet gösterecektir. Yaşam kalitesini artıracak diş kaplama yöntemi olan zirkonyum ile sıcak soğuk hassasiyeti yaşamadan hastalar yeme-içme düzenlerini oluşturabilirler.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?