Skip to main content

Tam çıkmayan 20’lik dişler, diğer dişlere baskı yaparak ve enfeksiyonlara neden olarak rahatsızlığa sebep olabilirler. Bu nedenle, diş hekimleri bazen tam çıkmayan 20’lik dişleri çekmeyi önerirler.

Ancak, her durumda 20’lik dişin çekimi gerekli değildir. Diş hekimi, dişin pozisyonuna, büyüklüğüne ve hangi açıda çıkmaya çalıştığına bakarak çekilip çekilmemesi gerektiği konusunda karar verebilir. Bazı durumlarda, dişin çekilmesi gerekmeyebilir ve sadece düzenli takip ve diş bakımı ile rahatsızlıkların önüne geçilebilir.

Eğer tam çıkmayan 20’lik dişiniz rahatsızlık veriyorsa, diş hekiminize başvurmanızı ve durumunuzu değerlendirmesini öneririm. Diş hekiminiz size en uygun tedavi yöntemini önererek, rahatsızlığınızın çözümüne yardımcı olabilir.

 

Tam çıkmayan 20’lik diş çürür mü?

 

Tam çıkmayan 20’lik diş çekiminde acı hissedilir mi?

Tam çıkmayan 20’lik dişlerin çekimi, biraz rahatsızlık hissedilebilecek bir işlem olabilir. Ancak, modern diş hekimliği teknikleri ve anestezi yöntemleri sayesinde çoğu hasta bu işlem sırasında çok az acı hisseder ya da hiç acı hissetmez.

Diş hekimi, işlem öncesinde lokal anestezi uygular. Bu sayede çekim bölgesi uyuşur ve hasta işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Ayrıca, çekim işlemi sırasında diş hekimi, uygun teknikleri kullanarak dişi ve çevre dokuları en az hasarla çıkarır. Böylece, işlem sonrası da ağrı ve rahatsızlık minimize edilir.

Ancak, her hasta farklıdır ve herkesin ağrı eşiği farklıdır. Bazı hastalar çekim işlemi sırasında hafif bir rahatsızlık hissedebilirler. Bu durumda, diş hekimi işlem sırasında hasta ile yakından iletişim kurarak, acı hissini en aza indirmek için gerekli adımları atacaktır.

Özetle, tam çıkmayan 20’lik dişlerin çekimi genellikle acısız bir işlem olarak kabul edilir. Ancak, herhangi bir endişeniz varsa diş hekiminizle açıkça konuşmanızı önerebiliriz.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?