Skip to main content

Masseter botoksu (çene botoksu) kullanılarak çene kaslarının tedavi edilmesi yüzü inceltebilir. Masseter botoksu, çene kasının (masseter kası) aşırı büyümesi veya aşırı aktif olması nedeniyle yüzün alt kısmının geniş görünmesi sorununu hafifletmek veya düzeltmek için kullanılır. Bu prosedür, çene kasının geçici olarak zayıflatılmasını sağlar, bu da çene hattının daha ince ve estetik olarak hoş bir şekilde görünmesine yardımcı olabilir.

Çene kaslarının aşırı büyümesi veya aşırı aktivitesi bazı kişilerde genetik olabilir, bazıları ise çiğneme veya diş gıcırdatma alışkanlıkları nedeniyle bu sorunu yaşayabilir. Masseter botoksu, bu sorunu düzeltmek için kullanılan etkili bir yöntemdir.

Ancak, masseter botoksu yüzün tamamını inceltmez. Sadece çene hattı bölgesindeki genişlemeyi hafifletir ve çene kaslarının görünümünü incelterek yüzün daha oval bir şekle gelmesine yardımcı olabilir. Yüz incelmesi, genellikle bireyin anatomisine, cilt yapısına ve uygulanan botoksin miktarına bağlı olarak değişebilir.

Masseter botoksu, estetik amaçlarla veya çene sağlığı sorunlarını tedavi etmek için yapılabilir. İşlem sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir, bu nedenle uygulama yapacak olan uzmanın önerilerine ve rehberliğine başvurmak önemlidir.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?