Skip to main content

Masseter botoksu (çene botoksu), genellikle tek bir oturumda yapılır ve işlem sırasında birkaç dakika sürer. İşlem oldukça hızlı ve basittir. İşlem sırasında, belirli bölgelere botulinum toksini tip A (Botox) enjeksiyonları yapılır ve bu enjeksiyonlar çene kaslarının geçici olarak zayıflamasını sağlar.

Genellikle masseter botoksu sonrasında kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. İşlemden sonra hafif şişlik veya hassasiyet yaşanabilir, ancak bu genellikle birkaç gün içinde geçer. İşlem sonrasında tam etkiyi görmek birkaç gün ila birkaç hafta sürebilir, çünkü botulinum toksininin kasları etkisiz hale getirmesi zaman alabilir.

Sonuçlar genellikle işlemin ardından birkaç hafta içinde belirginleşir ve etkileri ortalama olarak 4 ila 6 ay sürer. Ancak bu süre kişiden kişiye değişebilir ve prosedürün tekrarlanması gerekebilir.

Masseter botoksu yapılacağı zaman, öncelikle bir sağlık profesyoneli veya estetik cerrahi uzmanı ile bir danışma yapmanız ve prosedürün sizin için uygun olup olmadığını değerlendirmeniz önemlidir. Ayrıca, işlem sonrasında sağlık profesyonelinizin önerilerini ve talimatlarını dikkatlice takip etmelisiniz.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?