Zirkonyum Dişler

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Zirkonyum Diş uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

zirkonyum kaplama

Zirkonyum Dişler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Zirkonyum diş ya da zirkonyum kaplama nedir?

Zirkonyum materyal olarak bir metal alaşımıdır.Diş hekimliği alanında kaplama gibi protetik tedavilerde altyapı ve tam kron şeklinde kullanılmaktadır.Beyaz renkli oluşu ve ışığa karşı yarı geçirgen özelliğe sahip olması sebebiyle, metal destekli kaplamalara göre çok daha estetik ve doğal bir görünüm yakalamamıza yardımcı olur.

Zirkonyum dişin yapımı nasıl olur ve ne kadar sürede tamamlanır?

Uygulanacak dişlerde gerekli preparasyon yapıldıktan sonra model elde etmek için ölçü alınır ve laboratuvarda yapımına başlanır. Zirkonyum dişler laboratuvar ortamında hazırlandığı için ağza uygulaması beş altı günlük bir süre alır. Uygulanan diş sayısına göre bir prova yapılması gerekebilir.

Zirkonyum diş yapımı ağrılı bir süreç midir?

Dişler prepare edilirken dişlerin dış kısmındaki mine tabakası kaldırıldığı için protezin hazırlık sürecinde dişlere geçi protezler uygulanır. Bu geçici protezler hem oluşabilecek ağrıyı önler hem konuşmanın bozulmasını engeller(fonasyonu düzeltir) hem de dişlerin estetiğini korur. Yine de bu süreçte oluşabilecek ufak tefek sızlamalar çok anormal değildir.

Zirkon dişler hangi durumlarda tercih edilir hangi durumlarda tercih edilmez?

Zirkon kaplamalar bütün dişlere uygulanabilir. Estetik özellikleri çok yüksek olduğu için tavsiye de edilir. Sadece yan yana çoklu diş eksikliği olan arka diş bölgelerinde duruma göre tercih etmemek uygun olabilir.

Neden zirkon kaplamayı tercih edeyim?

Zirkon çok estetik bir malzeme olduğu için kendi dişlerimize çok yakın, bu sayede de doğal bir görünüm sağlamada yardımcı olur. Prepare edilen dişten daha az madde kaybına olanak sağladığı için daha sağlıklı bir yöntemdir.

Zirkonyum diş pahalı bir tedavi midir?

Zirkon kaplamaların ömrü daha uzun kullanan kişiler olmakla beraber ortalama olarak on beş yıldır denebilir. Uzun ömürlü olmaları göz önüne alınırsa pahalı bir tedavi seçeneği değildir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.