Play Video

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum diş kaplama, metal desteksiz kaplamalar grubundan olup, metal destekli kaplamalara kıyasla daha doğal bir görünüm sunar.

dentomega
Ece Çavdar
İmplantoloji Uygulamaları

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Doğal dişe yakın görünüm vaat eden zirkonyum kaplama, metal altyapılı diş protezleri yerine tercih edilen ve ışık geçirgenliği sayesinde estetik anlamda daha güzel sonuç sunan bir diş restorasyonu tekniğidir. Zirkonyum diş kaplama fiyatları ise son yıllarda diş hekimlerince kullanılabilecek marka çeşitliliğinin artması ve uygulama tekniğinin mükemmelleştirilmesi ise çok daha uygun seviyelere gelmiştir. Çiğneme basıncının düşük olduğu ön dişlerde daha sık tercih edilen bir restorasyon tedavisi olan zirkonyum diş fiyatları kullanılan malzemeye ve uygulama tekniklerine bağlı olarak değişir ki, dişte zamanla renk değişimi olmaması açısından doku uyumlu ve istenen niteliklere sahip malzeme kullanılması önemlidir.
Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları
Uzun süreli kullanım ve görsel açıdan doğal dişe yakın bir görsellik sağlaması sebebiyle sıkça tercih edilen zirkonyum diş kaplama, ağız içi ve diş bakımına özen gösterilmesi durumunda uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşanmaksızın kullanım imkanı sağlar. Eksik diş tedavisinde en çok kullanılan teknikler arasında yer alan zirkonyum diş fiyatları hastanın ihtiyaç ve kullanımına bağlı olarak seçilecek malzemeye ve kliniğin hizmet şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Köprü uygulamalarına izin veren ve ayrıca eksik diş tedavisinde uzun vadeli, problemsiz kullanım olanağı sunan zirkonyum diş kaplama beyaz renk tonlarında olmasının yanı sıra doğal dişi simüle edebilecek ışık geçirgenliğine sahip olduğu için estetik beklentinin yüksek olduğu durumlarda bile hastayı memnun edecek şekilde uygulanabilir. Kullanımda kişiyi herhangi bir şekilde rahatsız etmeyen zirkonyum diş kaplama fiyatları hakkında araştırma yaparken uygulamanın yapılacağı kliniğin profesyonelliği ve bünyesinde görev alan diş hekimlerinin deneyimi, uygulama konusundaki uzmanlığı göz önüne alınmalıdır.
Zirkonyum Dişler Kullanım Ömrü
Doğal dişler gibi ışık geçirgenliğine sahip olduğu için estetik beklentilere yanıt veren ve işlevsel anlamda problemsiz kullanım imkanı sunan zirkonyum dişler; deforme olan, kırılan ve doğal madde kaybına uğrayan dişlerde kullanılabilir. Zirkonyum diş fiyatları açısından kullanılan malzemenin kalitesi ve hekimin uygulama başarısı etkili olurken bu unsurlar ayrıca zirkonyum dişin kullanım ömrünü de etkilemektedir. Zira hastanın diş etiyle uyumlu ve yüksek kalitedeki malzemeden, kusursuz bir uygulama ile yapılan zirkonyum dişler onlarca yıl hiçbir sorun yaşanmaksızın kullanılabilir. Hastanın zirkonyum diş kaplamasını yirmi yılı aşkın süre, problemsiz bir şekilde kullanması şüphesiz kişinin ağız ve diş sağlığına ne kadar özen gösterdiği ve fiziksel etkilere karşı ne kadar dikkatli olduğuna da bağlıdır.

Sıkça Sorulan Sorular