İzmir Robotik İmplant Tedavisi

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Robotik İmplant Tedavisi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

robotik implant

Dentomega ile şimdi iletişime geçin ve randevunuzu oluşturun. Hasta temsilcilerimiz 7 gün 24 saat sorularınızı yanıtlamak için hazır!

Günümüz diş sağlığı uygulamalarında gelişen teknoloji ile beraber bize yüzünü gösteren robotik implant en son sistemdir. İmplantoloji alanında devrim niteliğindeki bu uygulama diş etini kaldırmadan yapılır. İşlem ‘Surgical Guide’ olarak da adlandırılır. Son derece güvenilir olan bu sistem, enfeksiyon riskini ortadan kaldırmakla birlikte aynı zamanda iyileşme sürecini de artırır. Psikolojik olarak kendini kötü hisseden hastaların tercihi olmayı başaran bu tedavi, hızlı ve güvenilir uygulama seçeneği arayanların ilk tercihidir. Tüm hasta gruplarında uygulanan bu işlem kemik erimesi olan hastalarda daha dikkatli uygulanır.

Robotik İmplant Aşamaları Nelerdir?

Muayene esnasında hastanın hangi dişine implant yapılacağına karar verdikten sonra nasıl bir implant uygulanacağı da en önemli unsurlardan biridir. İmplantın ardından üç dört ay sonra ise nasıl bir protez yapılacağına karar verilir.
Robotik İmplant tedavisi temelde üç aşamada gerçekleşir. İlk aşamada hastanın çene bölgesinin üç boyutlu tomografisi çekilir. Tomografi 3 boyutlu implant programında incelenir. Bu sonuç ise hastanın çene kalitesinin sonuçlarını verir. İkinci aşamada ise doktor sanal ortamda yapılacak olan implantın dizilimi ve pozisyonunu düzenler. Bu durum cerrahi operasyonun detaylarını doktorun açık bir şekilde görmesini sağlar. Uzman simülasyon sonucunda diş ile uyumlu rehber elde edilir. En son aşamada ise ele geçen veriler ışığında doktor robotik implantı uygulayacağı alana yuvayı açar ve işlemi gerçekleştirir. Tüm bu aşamalardan sonra bilgisayar üzerindeki şablon 3 boyutlu yazıcıya aktarılır ve ameliyat işlemine başlanır. Tüm bu aşamalar hasta ve doktor arasında anlaşmalı bir şekilde gerçekleşir.

Robotik İmplantın Avantajları Nedir?

Öncelikle hasta psikolojini son derece sağlam tutmak robotik implantın en büyük avantajlarından biridir.
Diğer uygulamalara kıyasla işlem süresi oldukça kısadır.
İmplant tedavisindeki sinir zedelenmeleri yaşanmaz.
Uygulama sonrasındaki ağrı, şişlik ve kanama gibi problemler görülmez.
İmplantın ağızda uyum sağlama ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır.
Robotik implant uygulamasında enfeksiyon riski oldukça düşüktür.
Uygulama sonrasında dikiş atılmasına gerek yoktur.

Robotik İmplant Fiyatları

Robotik implant fiyatları konusunda net bir varsayımda bulunmadan önce muayene gereklidir. Gerekli muayeneden sonra işlemler ilgili bir fiyat belirlemesi kolaylıkla yapılabilir. Uygulamanın fiyatlarını belirleyen bir takım unsurlar vardır.
Öncelikle hastanın diş sağlığı ve ağız durumu fiyatı etkileyen en önemli faktördür.
Robotik implant tedavisinde fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biri ise hastanın kaç dişine bu uygulamanın yapılacağıdır. Hasta diş sayısı arttıkça uygulamanın fiyatı da paralel olarak artış gösterir.
Her bir diş sağlığı işleminde olduğu gibi kullanılan malzemenin kalitesi uygulama fiyatı değiştirir. Daha uzun ömürlü ve sağlıklı uygulama ağız sağlığı hijyenini uzun vadede etkiler.
Uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlığı işlem fiyatında artışa neden olabilir.
Kliniğin, hastanenin teknik donanımı ve tanınırlığı fiyatlarda değişikliğe sebep olur.
Tüm bu faktörler; implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi işlemleri içinde geçerlidir.

Diş Hekimlerimiz Sizin İçin Açıklıyor

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Robotik İmplant Tedavisi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

Mehmet Ali Koldaş

Robotik İmplant Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

20'lik diş nedir?

Genellikle kendine yer bulamayıp, üzeri diş eti veya kemik ile kaplı dişlere denir.

20 yaş dişleri sıkıntı verir mi?

20 yaş dişi diş eti ile kaplı kısmına bağı olarak zaman zaman enfeksiyon yapabilir. Sıklıkla enfeksiyon, şişlik, akıntı, ağız açmada azalma meydana gelir.

Tüm 20 yaş dişlerinin çekilmesi gerekir mi?

20 yaş dişler etrafa zarar vermekte ise, yarım sürülü ise, pozisyonu bozuk ise, yeteri kadar temizlenmiyor ise başka tedavi ile ağızda kalamayacaksa mutlaka çekilmelidir.

Diş çekimi nasıl yapılabilir?

Diş eti ya da kemikle kaplı 20 yaş dişinin açığa çıkarılması ve ufak parçalara ayırarak çekilmelidir.  Lokal anestezi altında yapılır ve ağrısız bir işlemdir.

20 yaş dişi çekiminden sonra neler beklenmektedir?

Çekim yapıldıktan sonra bölgede şişlik ve ağrı gözlemlenebilir. Ayrıca kas spazmına bağlı olarak ağız açmada güçlükte görülebilir.

20 yaş diş çekiminin ardından nelere dikkat etmeliyim?

  • Operasyondan sonra 2 saat boyunca hiç bir şey yeyip içmeyin.
  • Aşırı sıcak ya da soğuk şeyler tüketmeyin.
  • En az bir hafta sigara tüketmeyin.
  • Operasyon bölgesine dışarıdan 24 saat soğuk kompres uygulayın.
  • Doktorun önerdiği ilaçları tarif edilen şekilde ve saatte alın.
  • Operasyondan 1 hafta sonra dikişleri aldırmak için, doktora başvurun.
  • Beklenmeyen bir durum olursa lütfen doktorunuza danışın.

Gömülü diş çekimi nedir?

Dişin sürmesini engelleyen diş eti,kemik veya başka bir dişten kaynaklı ağız içinde olmaması durumuna denir. En çok gömülü kalan dişler 20’lik dişlerdir. Çenelerde dişler kendine yer bulamayınca gömülü kalmaktadırlar.

Gömülü diş çekimi ile diş çekimi arasındaki fark nedir?

Gömülü diş çoğunlukla diş eti altında bazen de kemiğin içinde olmaktadır, o yüzden cerrahi müdahale ile alınırken, normal dişler ağız içinde gözüken kısmından tutularak çekilmektedir.

Harika bir gülüşe sahip olmak, sandığınız kadar zor değil.

Dentomega'yı şimdi arayarak hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Telefon Numaralarımız

7 Gün 24 Saat Arayabilirsiniz 0 232 388 77 99

Bizimle İletişimde Kalın