Robotik İmplant Tedavisi

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Robotik İmplant uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Günümüz diş sağlığı uygulamalarında gelişen teknoloji ile beraber bize yüzünü gösteren robotik implant en son sistemdir. İmplantoloji alanında devrim niteliğindeki bu uygulama diş etini kaldırmadan yapılır. İşlem ‘Surgical Guide’ olarak da adlandırılır. Son derece güvenilir olan bu sistem, enfeksiyon riskini ortadan kaldırmakla birlikte aynı zamanda iyileşme sürecini de artırır. Psikolojik olarak kendini kötü hisseden hastaların tercihi olmayı başaran bu tedavi, hızlı ve güvenilir uygulama seçeneği arayanların ilk tercihidir. Tüm hasta gruplarında uygulanan bu işlem kemik erimesi olan hastalarda daha dikkatli uygulanır.

robotik implant

Robotik İmplant Aşamaları Nelerdir?

Muayene esnasında hastanın hangi dişine implant yapılacağına karar verdikten sonra nasıl bir implant uygulanacağı da en önemli unsurlardan biridir. İmplantın ardından üç dört ay sonra ise nasıl bir protez yapılacağına karar verilir.
Robotik İmplant tedavisi temelde üç aşamada gerçekleşir. İlk aşamada hastanın çene bölgesinin üç boyutlu tomografisi çekilir. Tomografi 3 boyutlu implant programında incelenir. Bu sonuç ise hastanın çene kalitesinin sonuçlarını verir. İkinci aşamada ise doktor sanal ortamda yapılacak olan implantın dizilimi ve pozisyonunu düzenler. Bu durum cerrahi operasyonun detaylarını doktorun açık bir şekilde görmesini sağlar. Uzman simülasyon sonucunda diş ile uyumlu rehber elde edilir. En son aşamada ise ele geçen veriler ışığında doktor robotik implantı uygulayacağı alana yuvayı açar ve işlemi gerçekleştirir. Tüm bu aşamalardan sonra bilgisayar üzerindeki şablon 3 boyutlu yazıcıya aktarılır ve ameliyat işlemine başlanır. Tüm bu aşamalar hasta ve doktor arasında anlaşmalı bir şekilde gerçekleşir.

Robotik İmplantın Avantajları Nedir?

Öncelikle hasta psikolojini son derece sağlam tutmak robotik implantın en büyük avantajlarından biridir.
Diğer uygulamalara kıyasla işlem süresi oldukça kısadır.
İmplant tedavisindeki sinir zedelenmeleri yaşanmaz.
Uygulama sonrasındaki ağrı, şişlik ve kanama gibi problemler görülmez.
İmplantın ağızda uyum sağlama ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır.
Robotik implant uygulamasında enfeksiyon riski oldukça düşüktür.
Uygulama sonrasında dikiş atılmasına gerek yoktur.

Robotik İmplant Fiyatları

Robotik implant fiyatları konusunda net bir varsayımda bulunmadan önce muayene gereklidir. Gerekli muayeneden sonra işlemler ilgili bir fiyat belirlemesi kolaylıkla yapılabilir. Uygulamanın fiyatlarını belirleyen bir takım unsurlar vardır.
Öncelikle hastanın diş sağlığı ve ağız durumu fiyatı etkileyen en önemli faktördür.
Robotik implant tedavisinde fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biri ise hastanın kaç dişine bu uygulamanın yapılacağıdır. Hasta diş sayısı arttıkça uygulamanın fiyatı da paralel olarak artış gösterir.
Her bir diş sağlığı işleminde olduğu gibi kullanılan malzemenin kalitesi uygulama fiyatı değiştirir. Daha uzun ömürlü ve sağlıklı uygulama ağız sağlığı hijyenini uzun vadede etkiler.
Uygulamayı gerçekleştirecek olan doktorun uzmanlığı işlem fiyatında artışa neden olabilir.
Kliniğin, hastanenin teknik donanımı ve tanınırlığı fiyatlarda değişikliğe sebep olur.
Tüm bu faktörler; implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi işlemleri içinde geçerlidir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.