Play Video

Porselen Diş Fiyatları

Porselen diş, dişlerde meydana gelen estetik kaygıları gidermek ve kişilere daha kaliteli gülüş elde etmelerini sağlamak için gerçekleştirilen, dişlerin üst kısımlarına yerleştirilen porselen yapraklardan oluşan bir tedavi yöntemidir.

dentomega
Ece Çavdar
İmplantoloji Uygulamaları

Porselen Diş Fiyatları

Diş kaybı sonrasında ağızda oluşan boşluğu gidermek veya işlevini yitirmiş dişlerin tedavi edilmesinden sonra ortaya çıkan estetik problemlere çözüm getirmek amacıyla uygulanan porselen diş tedavisi, sağlıklı kullanım imkanı sunmasının yanı sıra estetik açıdan kusursuz bir gülümsemeye sahip olmayı da sağlar. Porselen diş fiyatları ise tedavi uygulanacak diş veya dişlerin yapısal özelliklerinden kullanılan malzemenin kalitesine kadar birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Porselen diş tedavisinde kullanılan malzeme kalitesi kadar uygulamanın mükemmel şekilde gerçekleştirilmesi de büyük öneme sahip olduğundan deneyimli ve alanında uzman diş hekimlerinden oluşan kliniğimizle iletişime geçerek, porselen diş uygulamaları hakkında işin uzmanından almanızı öneririz.
Porselen Diş Nasıl Yapılır?
Uzun süreli kullanımda problem yaşamamak ve estetik anlamda tüm beklentilerin karşılanması için porselen diş fiyatları hakkında bilgi edinirken önceliği fiyattan ziyade uygulamayı gerçekleştirecek kliniğin uzmanlığı ve deneyimine vermelisiniz. Porselen diş uygulamalarında ilk adım, kliniğimizle iletişime geçerek randevu almanız ve ilk muayenede porselen diş yapılan yerin ölçüsünün alınmasıdır. Porselen diş yapılmasına karar verildikten sonra gerçekleştirilen bu ölçü alma işlemine göre yerleştirilecek porselen diş üretilir. Porselen diş takılmadan önce diş boşluğu ve uygulama bölgesi ölçümlerinin kusursuz biçimde yapılması gerekir ki, uygulama sonrasında kullanımla birlikte herhangi bir problemle karşılaşılmasın. Bu aşamanın ardından porselen dişin takılmasına geçilir ve işlemin tamamlanmasını takiben sağlıklı kullanım ve ilerleyen zamanlarda sorun yaşanmaması açısından hastanın kontrole gelmesi istenir.
Porselen Diş Kullanımının Avantajları
Tedavi edilemeyen çürükler sebebiyle diş kaybı yaşayan hastaların çiğneme ve konuşma işlevlerini geri kazanması ayrıca diş kaybıyla oluşan boşluktan kaynaklı estetik kusurların giderilmesini sağlayan porselen diş görsel anlamda kişinin tercih edebileceği en avantajlı tedavi yöntemidir. Yeme ve konuşma konusundaki problemleri ortadan kaldıran porselen diş fiyatları hastaya sağladığı avantajlar ve oldukça uzun süreli kullanım düşünüldüğünde aslında oldukça uygundur. Uygulamanın kusursuz yapılması ve hastaya en uygun, kaliteli malzemenin kullanılması durumunda porselen dişin on yıldan uzun bir süre hiçbir şikayet olmaksızın kullanımı mümkündür. Porselen dişin kullanım süresini etkileyen en önemli faktörün hastanın hekim tavsiyelerine uyması, gereken özeni göstermesi, genel ağız ve diş hijyeni konusunda dikkatli olduğu da unutulmamalıdır. Estetik görünümü, dayanıklı bir malzeme olduğu için uzun süre kullanılabilmesi, tedavi işleminin nispeten daha hızlı ve zahmetsiz tamamlanması porselen diş tedavisinin başlıca avantajlarıdır. Porselen diş fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için dilediğiniz zaman kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular