Dentomega

Mini Dental İmplantlar

İmplant, diş eksikliği olan hastalarda dişin üzerine protez yapılması gereken durumlarda kullanılmak amacıyla hafif, güçlü, korozyona karşı dirençli grimsi bir geçiş metal olan titanyum içeren vida sistemidir.

Mini Dental İmplantlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

MİNİ DENTAL İMPLANT NEDİR?

Normal implantlara göre daha ince daha ufak yapılan tek parça halinde olan implanttır. Kemikle kalıcı birleşme yaşamaz, kemiğe geçici tutunur. Yaklaşık çapı 2.3-3.0 mm arasında değişmektedir.

MİNİ DENTAL İMPLANT NEZMAN KULLANILIR?

Hareketli protezlerin tutuculuğunu arttırmak için, yada geçici dişlere mukavemet sağlamak için kullanılmaktadır. Bazı durumlarda normal implanta yer olmayacak kadar yeterli olmayan dişsiz boşluklarda da kullanılmaktadır.

MİNİ DENTAL İMPLANTLARIN UYGULANMASI DAHAMI ZORDUR?

Mini implantlar normal implantlara göre daha ufak boyutlarda olduğundan, uygulama kolaylığından dolayı normal implanta göre daha kolay uygulanır.

MİNİ DENTAL İMPLANTLARIN AVANTAJLARI NELERDİR?

İmplant uygulanırken diş eti neredeyse hiç açılmadığı için, operasyon sonrası kanama, ağrı ve şişme çok az olur ya da hiç olmaz. Protezler hemen implantlar üzerine uyumlandırılır. Ekonomiktirler, diğer implantlara göre çok daha basit, kolay ve hızlıdır.

MİNİ DENTAL İMPLANTLARIN FİYATI NEDİR?

Diğer implantlar ile kıyaslandıklarında çok daha ekonomiktirler.