Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde zirkonyum kaplama uygulamalarını son teknoloji ekipmanlar kullanarak ve yüksek kaliteli malzemeler ile gerçekleştiriyoruz. Başta Bayraklı olmakla birlikte; Karşıyaka, Bornova, Buca ve Konak başta olmak üzere tüm ilçeler ve yakın illerde yaşayan hastalarımız için kliniğimizde diş tedavileri uyguluyoruz.
Manisa’da yaşayan ve zirkonyum kaplama yaptırmak isteyen hastalarımızın ön muayene ve ölçü işlemlerinin ardından bilgisayar ortamında zirkonyum kaplamayı oluşturarak yapıştırma işlemini gerçekleştirerek tedaviyi tamamlıyoruz. Manisa’ya yaklaşık 50 dakika uzaklıkta olan kliniğimizde, Manisa’da yaşamakta olan hastalarımız için detaylı ön bilgilendirme yaptığımız gibi, tedavi sonrasında da hastalarımızı takip etmeyi sürdürüyoruz.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Zirkonyum kaplama tedavisi prepasyon sırasında ağrı oluşmaması için lokal anestezi kullanılarak yapılır. Zirkonyum diş kaplama süreci şu şekildedir:
Zirkonyum kaplama yapılacak dişler küçültülür ve diş ölçüsü alınır.
Dişler kesildikten sonra geçici diş hazırlanarak geçici süreyle yapıştırılır ve kesilmeyen dişler referans alınarak renk seçilir.
Zirkonyum kaplama ortalama 4 gün sonra hazırlanır ve geçici diş çıkarılarak zirkonyum yapıştırılır. Zirkonyum kaplama diş ya da diş etinde herhangi bir sorun oluşma ihtimaline karşın geçici olarak yapıştırılır ve bu süre içerisinde hastanın şikayeti olup olmadığı kontrol edilir.
Eğer hastanın diş kullanımında herhangi bir sorun bulunmuyorsa 1 hafta içerisinde zirkonyum kaplama kalıcı olarak yapıştırılır. Hastanın şikayetleri olması durumunda ise zirkonyum kaplama ve dişler muayene edilerek şikayete neden olan durumlar için tedavi uygulanır ve zirkonyum kaplama tekrar yapıştırılır.
Zirkonyum kaplama yaptıran hastalarımızın 6 ayda bir kontrole gelmeleri önemlidir. Manisa’da yaşayan hastalarımız ortalama 50 dakika içerisinde kliniğimize ulaşacağı gibi, tedavi planlaması önceden yapıldığı için hastalarımız klinikte beklemez ve doğrudan tedaviye başlanır.

Zirkonyum Tedavisinin Avantajları

Zirkonyum kaplama hem estetik görünüm hem de uyumluluk açısından diğer kaplama uygulamalarına göre bazı avantajlara sahiptir. Özellikle ön dişlere yapılacak dolgularda doğal görünüm sağlanacağı için zirkonyum kaplama sıklıkla tercih edilir.
Zirkonyum alaşımının ışık geçirgenliği doğal dişe oldukça yakın olduğundan; zirkonyum kaplama doğal bir görüntü sağlar.
Metal alerjisi olan hastalar için zirkonyum tedavisi ilk tercihtir. Diş etine uyumlu olan zirkonyum, alerjiye neden olmaz.
Zirkonyum kaplama ön dişlerde doğal ve estetik bir görünüm sağlar.
Kaplamanın tek bir dişe yapılacağı durumlarda zirkonyum tercih edilir. Zira zirkonyumla kaplanan diş komşu dişlerden ilk bakışta ayırt edilemeyecek kadar doğal bir görünüm sağlar.
Zirkonyum kaplamada diş dokusu daha az kesilir.
Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği olarak Manisa’da yaşayan hastalarımızın zirkonyum kaplama, porselen kaplama, implant tedavisi ve diş çekimi başta olmak üzere tüm diş tedavileri ile ilgili tüm süreçleri detaylı bir şekilde planlayarak tamamlıyoruz. Manisa’dan geliş süreci, kontrollerin ve gerekli tetkiklerin yapılması, tedaviye başlanması ve kontroller için tarih ve süreyi planlayarak tedavinin aksamadan hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Manisa Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları, diş malzemeleri ve uygulamayı gerçekleştiren diş hekiminin bu alandaki yetkinliği ve uzmanlığına bağlı olarak şekillendiği gibi, hastanın ağız ve diş sağlığı durumuna göre belirlenir. Zirkonyum fiyatları; kaç dişe zirkonyum kaplama yapılacağı ve hastada diş eti ile ilgili hastalıkların varlığı ve yapılması gereken tedavilerin kapsamına göre belirlenir. Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimizden zirkonyum uygulamasının detaylarını öğrenmek ve fiyatlandırma hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.