Skip to main content

İmplant, çene ve diş yapısında fonksiyonel ve estetik sorunlar yaratan eksik dişlerin tedavisi için yapılır ve diş bakımı doğru yapıldığı takdirde ömür boyu kullanılabilir. İmplant tedavisi, komşu dişlere zarar vermez ve çiğneme fonksiyonuna yardımcı olur. İmplant tedavisinin başarısında hastanın kemik yapısının uygunluğu önemli olduğu gibi, implantı yapan hekimin bu alandaki becerileri ve uzmanlığı da tedavinin başarısında etkin bir rol oynar. İmplant yaptırmayı isteyen hastaların hekim seçimi bu nedenle oldukça önemlidir.
İzmir Bayraklı’da bulunan Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde, yüksek kaliteye sahip malzemeler ve modern ekipmanlar kullanarak hizmet veren uzman diş hekimlerimiz implant tedavilerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. İzmir’de başta Bayraklı, Karşıyaka, Konak gibi merkez ilçeler olmak üzere, merkeze uzak olan ilçelerde yaşayan hastalar tarafından da tercih edilen kliniğimiz; İzmir’e komşu şehirlerden de çok sayıda hasta ağırlamaktadır. Manisa’da yaşayan ve implant tedavisi yaptırmak isteyen hastalarımızı kliniğimizde ağırlayıp ön muayeneyi gerçekleştirdikten sonra ortalama 1 saat içerisinde implant uygulamalarını tamamlıyoruz. Manisa’ya ortalama 50 dakika uzaklıkta olan kliniğimizde hastalarımızı ön muayene ve kontrolden geçirebildiğimiz gibi; telefon aracılığıyla da detaylı bilgi vererek tedavi öncesi ve sonrasında bilgilendirme sağlıyoruz.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi çoğunlukla hasta uyanıkken sadece implant yapılacak bölgenin uyuşturulması ile yapılır ve birçok hasta için ağrısız ve rahat bir uygulamadır. Diş implantı aşamaları şu şekildedir:
Hastanın ağız ve çene yapısı klinik olarak muayene edilir ve röntgen çekilir. Eğer yapılan muayenede hastanın implant öncesinde genel sağlığı ile ilgili önlemler alması gerekiyorsa ya da ek tedavilere ihtiyaç varsa hastalar ilgili kliniklere yönlendirilir.
Ağız ve çene yapısı implant için uygun olan hastaların çene kemiği ve kalan dişleri için ölçü alınır.
Ölçü alındıktan sonra hastaya düşük düzeyde sedasyon verilir ve uygulama aşamasına geçilir. Diş hekimi, hastanın ağız ve diş sağlığı durumu ve kişisel tercihleri doğrultusunda tek aşamalı ya da çift aşamalı implant uygulaması önerebilir.
Tek aşamalı implant uygulaması yapılacak hastalar için eksik dişin olduğu yere implant yerleştirildikten sonra, bu bölümün üzeri diş eti ile kapatılır. Çift aşamalı implant uygulamasında ise implantın yerleştirilmesinin ardından ek bir uygulama yapılmaz ve uygulama bölgesi iyileştikten sonra protez başlık takılır.
Tedavide, implant vidasının kemiğe yerleştirilmesi işlemi ortalama 10 dakika ile 30 dakika arasında sürer. Eğer bu bölgedeki kemik dokusu ve kalitesi uygun değilse kemik greftleri kullanılarak doku güçlendirilebilir. İmplant çivisinin yerleştirilmesinin ardından tedavinin ilk aşaması tamamlanmış olur. Yaklaşık 3 ay sonra implantın uyumluluğu için kontrole gidilir ve herhangi bir sorun olmaması durumunda hastaya kalıcı protez diş takılır.

İmplant Tedavisinin Önemi

mplant tedavisinin başarısı, hastanın implant dişe uygunluğu ile ilgili olmakla birlikte tedaviyi gerçekleştirecek olan hekimin bu alandaki yetkinliği de oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra tedavide kullanılacak malzemelerin kalitesi de implatın vücuda uyumluluğu ve kullanım ömrü açısından önem arz eder. Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği yüksek kalitede malzemeler kullanarak implant tedavisini gerçekleştirir ve bu alanda uzun yıllara dayanan deneyimlere sahip olan uzman diş hekimler ile sağlık hizmeti sunar.

Manisa İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları, tedavide kullanılan malzemelerin kalitesine, hastanın ağız ve diş yapısının implanta uygunluğuna ve diş hekiminin bu alandaki uzmanlığına bağlı olarak değişebilir. Manisa’da yaşayan hastalarımız için İzmir Bayraklı’da bulunan Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimizde implant tedavisi imkanı sunuyoruz. Manisa Merkez’e ortalama 50 dakika uzaklıkta bulunan diş kliniğimizde bu alanda uzman olan ve implant tedavilerinde gelişmiş cerrahi yöntemleri kullanan hekimlerimizle hizmet veriyoruz.

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?