Kemik Eksiklerinde İmplant Uygulamaları

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Kemik Eksiklerinde İmplant Uygulamalarını sizin için en basit haliyle anlattık

kemik estetiklerinde implant

Kemik Eksiklerinde İmplant Uygulamaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Çenelerde kemik erimesi neden görülür?

Erken kaybolan dişler, uzun süre dişsiz kalınması, aşırı enfeksiyonlu diş çekimi, daha önce yapılan travmatik diş çekimleri sonucunda ciddi kemik kayıpları(rezorpsiyon) görülmektedir.

Çenelerdeki kemik rezorpsiyonu engellenebilir mi?

Peridontitis (Diş Eti Rahatsızlığı) nedeni ile olan kemik kaybı diş eti tedavisi ile durdurulabilir. Kemik kaybına göre kemik materyalleri ile tekrar kayıplar yerine koyulabilir. Kemik erimesi olan hastalarda implant gerekirse ileri cerrahi ile kombine tedavi yapıp işlemler yapılabilir.

Vücuttaki kemik erimesi ile ağzındaki kemik erimesi arasında bağlantı var mıdır?

Vücuttaki kemik erimesi ile ağızdaki kemik erimesi bağlantısızdır. Vücuttaki kemik erimesi sistemik sebeplere bağlıyken, ağızdaki daha çok lokal faktörlere bağlıdır. Vücudunda kemik erimesi kişilerde şartlar uygunsa rahatlıkla implant yapılabilir.

Kemik yetersizliğinde hangi röntgeni çekmeliyim? Radyasyon dozu yüksek mi?

Periapikal ve Panoromik röntgen ile iki boyutlu ölçümler yapılabilirken kemik yetersizliklerini tespit etmek için, dental volumektrik tomografi kullanmaktayız. Tomografilerin tipi ve çalıştığı alana göre radyasyon dozu değişmekle beraber yaklaşık bügün rutinde çekilen panoromik filmin 2/3 katı kadar radyasyon oluşmaktadır. Işınlar hedef bölgeye yönlendirildiği için çevre hassas dokular korunmuş olur.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.