Skip to main content

İzmir Hollywood Smile

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Hollywood Smile hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

Hollywood Smile

Dentomega ile şimdi iletişime geçin ve randevunuzu oluşturun. Hasta temsilcilerimiz 7 gün 24 saat sorularınızı yanıtlamak için hazır!

Günümüzde altın orana yakın dizayn ve gülüşlere, bembeyaz ve düzgün dişlere sahip olma isteği oldukça arttı. Kişilerin daha genç, dinamik ve hayat dolu görünmelerine bunun yanında burun, dudak, çene yapısının(oval kare üçgen), diş, diş eti ve suratının karakteristik olarak incelenerek ona en uygun gülüşün tasarlanması Hollywood smile’ı ortaya çıkarmıştır.

Genellikle dişlerde yaşlılık, diş eti çekilmeleri, yanlış fırçalama, eskiden yapılan dolgular ve kaplamalar zaman içinde dişlerin daha orantısız ve estetik görüntünün dışına çıkmasına sebep olmuştur. Hollywood gülüşü sayesinde ön dişler ve sırasıyla diğer dişler orantılı dizayn edilerek yapılandırılır. Hollywood smile’a sahip olmanın en büyük avantajı ise; güldüğünüzde üst azı dişlerine kadar bütün dişlerin görünmesi ve karanlık görüntülerin ortadan kalması, üst dişlerin kesici kenarlarından geçen hayali çizgiyle alt dudağın takibiyle güzel bir uyum oluşturması ve üst diş etlerinin 1- 2 milimi aşmayacak şekilde uyum içinde görünmesidir.

Hollywood Smile Aşamaları

  • ilk yapılan muayene sonrasında diş hekimi tarafından seans sayısı ve uzunluğuna dair tahmini bilgi hastaya iletilir.
  • Unutulmaması gereken en önemli bilgi kişinin çene, dudak, diş, diş eti ve diş çevresi dokuların sağlıklı ve bu dizayn için uygun sağlık düzeyinde olması gerekir.
  • Varsa diş çürüğü tedavileri ve diş eti tedavileri gibi işlemler tamamlanarak dizayna başlanmalıdır.(bu işlemler hekiminiz tarafından 1-3 seans arası sürebilir)
  • Diş çevre dokular sağlıklı hale geldikten sonra dijital ölçü yöntemiyle var olan diş yapıları taranarak model oluşturulur.
  • Bilgisayar aracılığıyla ideal diş formları oluşturularak dizayn yapılır.
  • Dizaynı yapılan diş ve diş gruplarının geçici materyallerle prototipi oluşturulur ve hastaya final işleminin taklidi olan bu prototip(mock up) uygulanarak final işleminin şekil boyut renk ve biyolojik uyumu değerlendirilerek nasıl durduğu kontrol edilir.
  • Bu prototiplerden memnun olan kişiye 1-7 gün içerisinde daimi dişler takılarak işlem tamamlanır.

Diş Hekimlerimiz Sizin İçin Açıklıyor

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Hollywood Smile hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

Mehmet Ali Koldaş

Harika bir gülüşe sahip olmak, sandığınız kadar zor değil.

Dentomega'yı şimdi arayarak hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Telefon Numaralarımız

7 Gün 24 Saat Arayabilirsiniz 0 232 388 77 99

Bizimle İletişimde Kalın
Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?