Skip to main content

Dijital Diş Hekimliği

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Dijital Diş Hekimliği Nedir? sizin için en basit haliyle anlattık

Diş hekimliği alanında, bilgisayar teknolojileri etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Gelişmiş teknolojiler sayesinde dijital diş hekimliği hızla ilerlemekte ve daha iyi hizmetler verilmektedir. Polikliniğimiz hizmetlerinden faydalanmak isteyenler, internet sitemizi ziyaret ederek, diş tedavileri ile ilgili her türlü konuda bilgiye ulaşabilecektir.

dijital diş hekimliği

Bilgisayar destekli üretim ve tasarım anlamına gelen bu uzmanlık alanı sayesinde, tedavi yöntemleri en iyi şekilde uygulanabilmektedir. Amacımız, diş tedavi süresini kısaltmak ve estetik gülüş tasarımlarının daha iyi planlanmasını sağlayabilmektir.

Dijital Diş Hekimliğinde Cad Cam

Dijital diş hekimliğinin en iyi şekilde uygulanabilmesi için cad cam tekniği geliştirilmiştir. Üç boyutlu bilgisayar desteği ile tasarım yapılmasını sağlayan cihazlardır. Cad Cam ( computer aidet desing – computer aidet manifacturing ) yöntemi, diş tedavilerinde hekimlerin kullandığı en önemli uygulamalardır. Dijital diş hekimliğinde, tedavi uygulanacak olan bölgenin hem iç hem de dış yüzeyinin detaylı görüntülenmesini sağlamaktadır. Bu görüntüleme sayesinde teşhisler daha iyi konulabilecektir. Tüm alanlarda olduğu gibi, diş ve çene tedavilerinde de gelişmiş teknoloji sistemleri aktif olarak kullanılabilmektedir. Gülüş tasarımlarının, kişinin yüz hatlarına göre yapılmasını kolaylaştıran bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı

İnsanlar, estetik gülüş tasarımına sahip olabilmek için çene ve diş tedavilerine ihtiyaç duyarlar. İnternet sitemiz, hizmetlerimiz kategorisinde, estetik diş hekimliği bölümünü seçenler, dijital gülüş tasarımı hakkında aradıkları bilgilere ulaşabilecektir. Kişinin, yüz yapısına göre gülüş tasarımı oluşturabilmek için üç boyutlu görüntüleme yöntemleri kullanılmaktadır. Bilgisayar destekli uygulamalar sayesinde, dijital diş hekimliğinin tüm yöntemleri kullanılabilmektedir. Bu yöntem sayesinde, çekilen tomografi, röntgen ve fotoğraflar ile uygulanabilecek en iyi estetik gülüş tasarımı çalışmaları yapılabilmektedir.

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları Nelerdir?

Diş tedavilerinde, gülüş tasarımlarının oluşturulabilmesi için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Bilgisayar destekli yöntemler sayesinde, yapılacak olan tedavi işlemleri daha kolay olmaktadır.

Dijital diş hekimliğinin sağlamış olduğu avantajlar şunlardır;

 • Tedavi süresi kısa olur,
 • Estetik uyumluluk kolay sağlanır,
 • Daha doğru ölçü alımı yapılır,
 • Görüntüleme yöntemleri ile hata ihtimali azdır.
 • Tedavi başarı oranı artmaktadır.

Polikliniğimizde, bilgisayar sistemleri sayesinde, birçok tedavi uygulaması tek seansta sonuçlanabilmektedir. Bu yöntem hastalar için zaman kaybını ortadan kaldırmakta ve istedikleri tedaviyi kısa sürede yapmalarını sağlamaktadır. İstenilen estetiğin oluşması sağlanırken, biyolojik olarak da uyumlu olması sağlanmaktadır.

İmplant Yerleştirme

Diş eksikliği olan kişiler için implant tedavileri uygulanmaktadır. Hasta çenesine implant yerleştirme yöntemi ile diş eksikliği giderilmeye çalışılmaktadır. Dijital diş hekimliğinde kullanılan yöntemler ile üç boyutlu görüntüler elde edilebiliyor. Elde edilen üç boyutlu görüntüler ile çene üzerinde işlem yapılacak olan bölgenin görüntüsü, bilgisayar ortamına aktarılmakta ve üzerinde detaylı çalışmalar yapılabilmektedir. İmplant yerleştirme işlemlerinde, yerleştirme derinliği, açısı belirleme işlemleri daha kolay ve doğru yapılabilmektedir. Dijital yöntemler sayesinde, işlemlerin sorunsuz yapılması sağlanmaktadır.

Diş Tedavi Süreci

Dijital diş hekimliğinde kullanılan cerec cad cam sistemleri sayesinde, ağız içi görüntülerine detaylı bir şekilde ulaşılabilmektedir. Dişin yapısı ve ölçüsü dijital olarak alınmaktadır. Yapılacak olan tedavi türüne göre bilgisayar programları kullanılarak, istenilen tasarımlar yapılabilmektedir. Diş tedavi süreçleri farklı aşamalardan oluşmaktadır. Uzman hekimlerimiz, tedavi öncesinde, tüm süreç aşamaları ile ilgili bilgilendirmeler yapmaktadır.

Dijital Tedavi İşlemleri

Diş tedavilerinde kullanılmaya başlanan dijital sistemler sayesinde, ilk işlem, optik kameralar ile ölçü alma işlemidir. Ağız içi tüm ölçü bilgileri anında bilgisayar ortamına aktarılır. Bilgisayara aktarılan bu bilgiler kullanılarak, üç boyutlu görüntü üzerinde estetik tasarımlar yapılmaya başlanır. Tasarım sonrasında, diş yapısı oluşturulur ve tasarıma uygun olarak yerine yerleştirme yapılır.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


  Harika bir gülüşe sahip olmak,
  sandığınız kadar zor değil.

  Konuşmayı Başlat
  1
  Bize Whatsapp'tan Yazın
  Merhaba
  Nasıl yardımcı olabiliriz?