Gülüş Tasarımı

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Gülüş Tasarımı uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

ağız kokusu

Gülüş Tasarımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş tasarımı ne demektir?

Gülüş tasarımı esasında diş hekimliğinde kullanılan bir çok tedavi seçeneğinin bir arada uygulanabildiği ve kişinin yüz hatlarına en uygun diş ve diş eti görünümünü sağlamaya yönelik, estetik ve sağlık anlamında daha iyi bir noktaya ulaşmak için kullanılan yaklaşımdır.

Dijital gülüş tasarımı ne demektir?

Dijital gülüş tasarımı kişiye en güzel ve doğal diş yapısını belirleyebilmek adına tedavi öncesinde alınan modeller ve çekilen fotoğraflar yardımıyla hazırlanan ve daha sonrasında kişinin istekleri doğrultusunda son şeklini alan tedavi öncesi çalışmadır.

Gülüş tasarımında hangi tedavi teknikleri kullanılır?

Gülüş tasarımında kullanılan tedaviler arasında bonding dediğimiz estetik dolgular, diş beyazlatma, lamina zirkon ya da tamamen seramik kaplamalar, tel(ortodontik) tedavisi implant uygulamaları, diş eti tedavisi, recontouring denilen diş eti seviyelemesi gibi işlemler sayılabilir. Gülüş tasarımı işlemleri beyaz estetik ve pembe estetik olarak ikiye ayrılır. pembe estetik diş etinin görünümü ve sağlığını ilgilendiren kısmıdır.

Pembe estetik nasıl sağlanır?

Sağlıksız olan diş etlerinin tedavisi yapılır böylece şiş ve kırmızı olan diş etlerinin görünümü yerini daha güzel ve sağlıklı bir görünüme bırakır. Aynı seviyede olmayan diş etleri lazer yardımı ile recontouring denen işlem ile muntazam hale getirilir. Bunun yanında gülerken çok gözüken diş etleri de hoş gözükmediği için bu seviyeleme işlem gerçekleştirilebilir.

Gülüş tasarımında dişlere nasıl tedaviler uygulanabilir?

Dişlerin boy ve boyutları, yüze ve birbirlerine göre orantılı hale getirilir. Bu noktada tabi ki tedavi uygulanacak kişilerin de istekleri çok önemlidir.

Gülüş tasarımı yaptırmak istiyorum illa dişlerimi kestirmeli miyim?

Bunun cevabı tabi ki hayır. Gülüş tasarımında eğer dişlerimizin arasında ufak boşluklar var ise bunlar bonding denen estetik dolgular ile kapatılır. Eğer diş sıralamasında yer darlığına bağlı çapraşıklıklar var ise ortodontik dediğimiz tel tedavisi ile olması gereken diş dizimi sağlanabilinir. Diş sıralamasında eksiklik varsa implant yardımıyla bu eksiklik giderilebilinir. Bunun yanında dişlerimizde ciddi aşınmalar varsa ya da dişlerimizin genel olarak formundan memnun değilsek laminalardan, zirkon kaplamalardan ya da tamamen seramik kaplamalardan(emax) yararlanılabilir.

Gülüş tasarımı çok uzun bir tedavi yöntemi midir?

Bu kişinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermekle beraber dişin renginden memnun olmayan ya da sadece dişlerinin arasında ufak boşlukları bonding ile kapatmak isteyen hastalarımız için tek seansta olabildiği gibi ortodontik tedavi gerektiren durumlarda daha uzun da sürebilir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.