Skip to main content
Play Video

Diş Temizletme Fiyatları

Diş temizleme, zamanla dişlerde meydana gelen plağın ve tartarın dişlerden arındırılması işlemi olarak tanımlanmaktadır.

dentomega
Ece Çavdar
İmplantoloji Uygulamaları

Diş Temizletme Fiyatları

Kişiye göre farklılık gösteren ağız ve diş sağlığı problemlerine çözüm getiren diş temizletme, bakteri plağı ve diş taşlarını yani tartar tabakasını klinik ortamda, deneyimli diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen uygulamalarla giderme işlemidir. Tecrübeli ve alanında uzmanlaşmış hiş hekimlerinden oluşan ekibimizle kliniğimiz, diş temizletme fiyatları konusunda endişe etmenize gereken bırakmayan ve sonuçtan yüksek memnuniyet duymanızı sağlayan diş temizleme uygulamaları gerçekleştirmektedir. Diş eti çekilmesine yol açan diş taşları ve bakteri plağı zamanında temizlenmediğinde diş eti çekilmesine ve maalesef diş eti çekilmesi ise sağlıklı olan dişlerin bile kaybına yol açabilmektedir. Bu sebeple kliniğimiz diş temizletme fiyatları hakkında bilgi edinirken tercih kriterinin sadece fiyat olmamasını, bu işlemi gerçekleştiren kliniğin deneyim ve uzmanlığını asıl tercih kriteri yapmanızı önermektedir.
Diş Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?
Diş etinde kızarıklık ve kanama, sabahları uyandıktan sonra ağızda yoğun bir koku oluşması gibi durumlarda diş temizletme işlemi için kliniğimizden randevu almanızın zamanı gelmiş demektir. Bunlara ek olarak özellikle alt çenenin ön bölümünde yer alan kesici dişlerin iç ve dış yüzeyinde artık çıplak gözle görülebilecek seviyeye gelmiş diş taşı tabakası oluşumlarında da vakit kaybetmeden diş hekimlerimizden yardım almalısınız. Diş eti çekilmeleri de bakteri plağı ve tartar tabakasının artık temizlenmesi gerektiğini gösterir ki, tedavi süreciyle birlikte bakteri plağı tamamen ve biran önce uzaklaştırılmalıdır. Diş temizleme fiyatları değerlendirilirken sağlıklı dişlerin bile kaybedilmesiyle sonuçlanabilecek kadar ciddi sağlık sorunları değerlendirilmelidir. Zira tedaviyle önüne geçilebilecek bu gibi problemlerin çözülmesini sağlayan diş temizletme fiyatları yüksek bulunması ve tedavi ertelenmesi durumunda ilerleyen süreçte sadece çok daha yüksek maliyetli tedaviler söz konusu olmakla kalmayabilir ve maalesef sağlıklı dişler dahi kaybedilebilir.
Diş Taşının Zararları ve Diş Taşı Temizliği
Bakteri plağı içinde yaşayan milyonlarca bakteri yoğun ve sürekli devam eden bir asit oluşumuna neden olmakta ve bu asit yoğunluğu yüksek ortam hem dişlerin hem de diş etinin zarar görmesine yol açmaktadır. Diş taşı temizliği, diş eti şişmesi ve kanamaya bağlı diş eti çekilmesi gibi problemlerin tedavisinde en önemli adımdır. Ağız kokusu, diş hassasiyetinde artış, diş eti kanaması gibi problemlere çözüm sunan diş taşı temizliği bunun için ihmal edilmemelidir. Hastanın rutin kontrollerini ihmal etmemesi durumunda kliniğimizdeki deneyimli diş hekimleri tarafından erken aşamada fark edilen bakteri plağı ve tartar oluşumu, diş temizliği uygulamalarıyla sorun daha büyük ve rahatsız edici seviyeye ulaşmadan erken aşamada giderilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular
Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?