Skip to main content

Zirkonyum, porselen köprü ya da protezlerin daha estetik bir görünüme kavuşmasını ve dişin beyaz renge sahip olmasını sağlayan bir alaşım kaplamadır. Zirkonyum kaplama, madde kaybı olan dişlerin restorasyonunda kullanılabildiği gibi beyazlatma işlemlerinin sonuç vermediği dişlerde beyazlık sağlamak için de kullanılabişlir. Bunun yanı sıra ön grup implant üstü dişler için estetik görünüm ve gülüş tasarımında zirkonyum uygulaması yapılır.
Zirkonyum diş dokusuyla uyumlu bir malzeme olduğu gibi, metal olmadığı için diş etinde renklenme ya da diş eti çekilmesine neden olmaz. Bununla birlikte ağızda tat değişikliği ya da koku da zirkonyum kaplamada görülmez. Zirkonyum kaplama yapısı bozulmuş dolgular, arka dişlerdeki kaplama uygulamaları ve ayrık dişler için uygulanabilen ve sık tercih edilen bir kaplama yöntemi olduğu gibi, zirkonyum kaplama uygulamasının başarılı olmasında diş hekiminin etkisi büyüktür.
Modern ve Teknolojik Steril ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan zirkonyum kaplamanın ömrü ortalama 5-7 yıl arasında değişir. Kaliteli diş malzemeleri kullanılarak uzman diş hekimleri tarafından yapılan zirkonyum kaplama, herhangi bir sorun yaşamadan en az 5 yıl boyunca kaplamayı kullanabilmenizi sağlar. Ancak zirkonyum kaplama uygulamasının yeterli ve doğru şekilde yapılmaması zirkonyum kaplamanın kullanım ömrünü kısaltır.

Ekipmanlar ile İmplant Tedavisi

İzmir Bayraklı’da yer alan Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde, zirkonyum kaplama uygulaması uzmanlaşmış diş hekimleri gerçekleştirmektedir. Aydın Merkez ile uzaklığı yaklaşık 90 dakika olan Dentomega’da zirkonyum kaplama uygulaması yaptırarak hem estetik açıdan daha iyi bir görünüm yakalayabilir hem de ağız ve diş sağlığınızın korunmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı ve estetik bir gülüş, özgüveninizi artıracağı gibi, çekinmeden gülümseyebilmenizi yardımcı olur.

Aydın’dan Gelecek Hastalarımız için Zirkonyum Kaplama Süreci

Zirkonyum kaplama uygulamasını sadece İzmir’de yaşayan hastalarımız değil; yurt dışından gelen veya İzmir’e yakın şehirlerde yaşayan hastalarımız için de sunmaktayız. Hastalarımızın kliniğimize geliş sürecini planlamasına yardımcı olduğumuz gibi, tedavi için de gerekli olan zamanı da planlayarak hızlı ve başarılı bir şekilde tedavinin tamamlanmasını sağlıyoruz.

Aydın’dan gelecek olan hastalarımız için zirkonyum kaplama tedavisini şu şekilde planlıyoruz:

  • Zirkonyum kaplama uygulanacak hastalarımızla uzaktan yaptığımız görüşmede süreç hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra hastanın genel sağlığı hakkında bilgi alıyor ve Aydın’da yaşayan hastamızı kliniğimize davet ediyoruz.
  • Kliniğimizde hastamızın detaylı muayenesini gerçekleştirdikten sonra röntgen filmini çekiyor ve diş ölçüsü alınarak tedaviye başlıyoruz
  • Kaplama için dişler kesildikten sonra 3D yapısı bilgisayarlara aktarılır ve labaratuvar işlemleri ile porselen dişlerin alt yapısı haline getiriyoruz.
  • Hastaya uygulanan lokal anestezi ile zirkonyum kaplama diş yerleştirilir ve yapıştırma işlemi yapıyoruz
  • Zirkonyum kaplama uygulaması yapıldıktan sonra hastamız kontrollere devam ediyor. Zirkonyum kaplama ile ilgili hastalarımızın bir şikayeti olması durumunda restorasyon tedavileri uygulanır ve kaplamanın kullanım ömrüne yakın yenileme uygulamalarına başlıyoruz.
  • Dentomega Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimizde zirkonyum tedavisini hastanın ağız ve diş yapısına uygun bir şekilde uyguladığımız gibi; hastaların kaplama uygulaması sonrasındaki şikayetlerini en aza indirmeyi amaçlıyoruz.
  • Aydın’dan gelecek olan hastalarımız için zirkonyum kaplama uygulamasını detaylı bir şekilde planlayarak tedavinin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları; hastanın ağız ve diş sağlığı durumu, kaç diş için zirkonyum kaplama yapılacağı ve diş eti ile ilgili tedavilerin gerekli olup olmadığı gibi kıstaslara göre belirlendiği için net bir fiyat vermek mümkün değildir. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz zirkonyum kaplama uygulamalarının detayları ve fiyatları konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?