Adeziv Sistem (Bonding)

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Adeziv Sistem (Bonding) uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Bir estetik anlayışı içinde uygulanan adeviz sistem bonding hastaya 1-2 seansta kolaylıkla uygulanabilecek işlemler içerir. Diş kırıklıklarının kapatılması, ufak tefek çarpaşıklıkların düzeltilmesi, dişlerin uzatılması veya kısaltılması gibi işlemler adeviz sistem bonding uygulamalarıdır. Özel bir tekniğe sahip olan bu sistem profesyonel bir diş uzmanlığı gerektirir.

bonding

Bir estetik anlayışı içinde uygulanan adeviz sistem bonding hastaya 1-2 seansta kolaylıkla uygulanabilecek işlemler içerir. Diş kırıklıklarının kapatılması, ufak tefek çarpaşıklıkların düzeltilmesi, dişlerin uzatılması veya kısaltılması gibi işlemler adeviz sistem bonding uygulamalarıdır. Özel bir tekniğe sahip olan bu sistem profesyonel bir diş uzmanlığı gerektirir.
Toplumda sıklıkla rastladığımız diş aralıkları veya sıralı dişlere nazaran küçük kalan dişler bazı durumlarda kişiyi rahatsız etmese de pek çok kez hastalar tarafından düzeltilmesi talep edilir. Dişlerde meydana gelen aralıklar arasında aşırı boşluk görüldüğünde bu genel gülüş tasarımının olumsuz seyretmesine sebep olur. Gülüş ahengini bozan bu durum kişinin kendisini rahatsız ettiği bir boyuta geldiğinde toplum içerisinde kendini soyutlayabilir. Hastanın diğer dişlerine zarar vermeden kolaylıkla uygulanabilen bu yöntem herhangi bir alerjik madde bulundurmaz ve doğal dişe zarar vermez. Dişlerin arasında bulunan boşlukları ortadan kaldırır.

Bonding Nasıl Uygulanır?

Yapıştırmak anlamı taşıyan bonding, dişler arasında karmaşıklığı yok eden bir uygulamadır. Dişhekimi becerisi isteyen bu yönteme ‘estetik uygulaması’ da denilebilir. Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ve tercih sebebi olan bu yöntem dişlere kesinlikle zarar vermez. Maliyeti düşük olan adeviz sistem bonding uygulaması aynı zamanda kısa vadede oldukça etkileyici bir sonuç verir.

Uygulamanın ilk adımında enfeksiyon riskine karşı diş rengine özel malzeme ile dişler temizlenir. Diş yapısına uygun bir materyal ile dolgunun dişe tutunması sağlanır. Diş rengine uyumlu kompozit dişe uygulanır ve lazer ışığı ile sertleşmesi sağlanır. Tüm bu işlemlerin ardından diş şekillendirilir ve cilalanır.
Dişe daha güzel bir görüntü kazandırmak için tasarlanan bonding, çoğu zaman estetik amaçlar ile yapılır ve bu durum gülüş estetiğine büyük katkı sağlar. Rengi istediğiniz gibi olmayan, arasındaki boşluktan rahatsız olabileceğiniz dişlerde renk ve şekil bozukluklarını tamamen ortadan kaldıran bir yöntemdir. Birçok durumda rahatlıkla uygulanabilen bonding, herhangi yaş farklı olmaksızın kişilerde meydana gelen çarpma, düşme gibi durumlarda da tercih edilir. Özellikle porselen diş uygulamasının uygun görülmediği tedavilerde ve kırık dişlerde tercih edilir.

Bonding yapılan dişlerde renk değişimi meydana gelir mi?

Laminate uygulamalarına alternatif olarak kullanılan bonding daha ekonomik ve tek seansta çözülebilen bir uygulama şeklidir. Cilalama neticesinde renklenmeye karşı direnç kazanan bonding uygulaması doğal dişinizle aynı özelliğe sahiptir. Kişinin çay, kahve, boyalı gıda tüketimine bağlı olarak gelişen renk değişimi görüldüğünde 5-6 ay aralığında yapılan polisaj cila işlemi ile üstesinden gelinir. Dişin yabancı maddelere maruz kalması İmplant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi uygulamalarında da beklenmeyen sonuçlara yol açabilir. Ortalama 5-10 yıl arasında değişkenlik gösteren bonding tedavisi için belli bir süre vermek yanlış olur. Tüm diş uygulamalarında olduğu gibi adeviz sistem bonding tedavisinin ömrü de tamamen kişinin ağız hijyenini aksatmamasına göre değişir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.