Skip to main content

Yetişkinlik Döneminde Diş Teli Tedavisi İle Yaşam Kalitenizi Artırın

Çapraşık bir çiğneme sistemine sahip birçok kişi rahatça gülümseyemediği gibi çapraşık ve düzensiz dişler özgüven düşüklüğüne de neden olmaktadır. Sağlıklı, sağlam ve estetik bir gülüş için ortodonti (Latince’de “orto” düzeltmek “donti” ise diş ve çevresini ifade eder.)
tedavisinin uygulanması gereken durumlarda kullanılmalıdır.

1.5 ila 2 Yıl Arasında Süren Diş Teli Tedavisi Uzun Vadede Özgüveninizi Artırır
Her ne kadar diğer birçok diş tedavisinden çok daha uzun süren bir tedavi yöntemi olsa da diş teli tedavisi, sağlıklı bir çiğneme sistemine sahip olmanızı sağladığı gibi tedavi sonucunda kendinize güveniniz artmış bir şekilde gülümsemenizi ve rahatça konuşmanızı sağlar.

Ortodonti Tedavisi Sonrasında Daha Orantılı ve Uyumlu Bir Görünüş Elde Edin
Dişlerinizin çapraşık ve boşluklu olması nedeniyle oluşan uyumsuz görüntünün aksine diş teli tedavisi sonucunda ahenk içerisinde bir bütünün oluştuğunu gözlemleyeceksiniz. Bu değişiklik bazı durumlarda yüz hatlarının daha uyumlu ve muntazam görünmesini
sağlayabilir.

Diş Teli Tedavisi ile Sorunsuz Ağız Kapanışına Sahip Olun
Çapraşık dişler gibi birçok problemden dolayı diş kapanışlarınızda oluşan bozukluklar ortodonti (diş teli) tedavisi ile çözülerek sağlıklı bir kapanışa sahip olabilirsiniz.

Eksik Diş ile Yaşamak Zorunda Değilsiniz Ortodonti ve Protez Tedavileri ile Sağlıklı Gülüş Elinizde
Sadece ortodonti tedavisi ile kapatılamayan boşluklarda ve eksik dişlerde uygun çene kemiği bulunuyorsa ortodonti tedavisi ile protez diş veya dişler için yer açılır ve eklenen protezlerin genel ağız yapısına uyum sağlaması için ortodonti tedavisi devam ettirilir. Bu sayede diş eksikliği nedeniyle yaşadığınız stresten ve sağlık sorunlarından kurtulmuş olursunuz.

Pekiştirme Döneminde Tedaviyi Aksatmayarak Sağlıklı Dişlerinizin Yeni Düzenini Koruyun
Dişleriniz ortodonti tedavisi öncesinde konumuna dönmeye meyilli olacağından pekiştirme tedavisine özen göstermek ve mevcut düzeni kalıcı hale getirmelisiniz. Pekiştirme döneminde ortodonti tedavisi sırasında kullanılan diş telleri kadar kalın teller kullanılmadığı gibi ortodonti tedavisi dönemindeki kadar sık diş hekimi kontrolüne gitmeniz de gerekmeyecektir. Ancak zaten dişleriniz düzeldiği ve artık özgürce gülümseyebildiğiniz için pekiştirme tedavisini aksatmayın. Böyle bir aksatmanın eski çapraşık düzene doğru dişlerinizi sürükleyeceğini unutmayın.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?