İzmir Gülüş Estetiği Tedavisi

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Gülüş Estetiği Tedavisi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

dijital-gülüş-tasarımı

Dentomega ile şimdi iletişime geçin ve randevunuzu oluşturun. Hasta temsilcilerimiz 7 gün 24 saat sorularınızı yanıtlamak için hazır!

Güzelliğimizin en güzel ve duru halini yansıtan dişlerimiz her zaman insanlarla diyaloğumuzda ilk dikkat çeken unsurlardan biridir. Beden dilimizin en önemli parçası olan gülüşümüz, aynı zamanda ruh halimizin da en önemli yansımalarından birini ifade eder. Ağız hijyeni, sağlığımızın bir belirtisi olmasının yanı sıra aynı zamanda estetik görüntümüzü de etkiler.

Ağız sağlığını etkileyen çürük diş, diş dizilimindeki çarpıklaşma, diş eti hastalıkları, renklenme sorunu ve ağız kokusu gülüş estetiğini etkileyen sorunlardır. Bu durum ağız sağlığının yanı sıra sosyal hayatımızı da etkileyen en büyük unsurdur. Kişilerde özgüven eksikliğine, toplumsal çekinmelere, içe kapanıklığa neden olan bu tür durumlar aynı zamanda gülümsememizi de etkiler. Son günlerde yapılan araştırmalar göz önüne alındığında güzel ve sağlıklı dişler kişisel başarının da en büyük öncülerinden biri olarak sayılıyor. Karşınızdaki insanlarla etkili bir şekilde iletişim kurmanızı sağlayan bu durum kişisel alanınızdaki pozitifliği de fazlasıyla etkiler. Ömür boyu gülüşünüzü etkileyecek olan gülüş estetiği hangi yaşta olursanız olun en güzel sonucu alacağınız uygulama sayesinde oldukça fonksiyonel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gülüş Estetiği Nasıl Tasarlanır?

Günümüzde estetiğin en büyük unsurlarından olan gülüş tasarımı, ağzında şekil bozukluğu olan insanların sıklıkla ihtiyaç duyduğu ameliyatlar arasındadır. Gülüş tasarımı görüntünüzü bozan diş ve diş etlerinin hastanın yüz şekli doğrultusunda en güzel ve sağlıklı şekilde tasarlanmasıdır. Hasta ve doktor arasında geçen diyalog sonucunda kişiye uyum sağlayacak olan en güzel hatlar üzerinde anlaşılır. Bu aşamada aşırıya kaçmayacak güzel ve doğal bir görünüm ele alınmalıdır. Özellikle doktorun multidisipliner yaklaşımı burada temel alınacak en önemli etkendir.

Gülüş Estetiği Aşamaları Nelerdir?

Ağız sağlığının yanı sıra güzellik ölçüsü de içeren gülüş estetiği kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Çeşitli aşamalardan oluşan bu işlem öncesinde hastanın cinsiyeti, yaşı, yüz hatları ve beklentileri göz önünde bulundurulur. Uygulamaya başlamadan önce kişinin ağız muayenesi kapsamlı bir şekilde yapılır. Çürük dişlerin temizlenmesi ve diş eti hastalıkları ortadan kaldırıldığında diş temizleme aşamasına geçilir. Hastanın ihtiyaçları ve şikayetleri doğrultusunda ağız yapısının fotoğrafı çekilir ve işleme başlanır. Gülüş estetiğinin temel aşamaları şu şekildedir
Diş beyazlatma (bleaching)
Diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla telafi edilmesi
Porselen lamineler ve kaplamalar
Zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedaviler (tel tedavisi)

Gülüş Estetiği Fiyatları

Gülüş estetiği fiyatları konusunda belirli bir varsayım yapmak için öncelikle kapsamlı bir ağız muayenesi gerekir. Bunun sonucunda elde edilen veriler doğrultusunda hastanın ne istediğine bağlı olarak fiyat değişkenlik gösterir. Gülüş tasarımı içinde estetik barındıran bir ameliyat olduğundan kişinin yüz hatları ve doktorun uzman görüşü ile belirlenir. Bu durum işlemi gerçekleştireceğiniz klinik veya hastanenin durumuna, doktorun uzmanlığına göre de farklılık gösterebilir. İmplant, robotik implant, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi uygulamaları içinde doktor muayenesinden geçmeniz gerekir.

Diş Hekimlerimiz Sizin İçin Açıklıyor

Uzman Diş Hekimi Mehmet Ali Koldaş, Gülüş Estetiği Tedavisi hakkında en doğru bilgiyi edinmeniz için bu içeriği kendi hazırladı.

Mehmet Ali Koldaş

Gülüş Estetiği Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş tasarımı ne demektir?

Gülüş tasarımı esasında diş hekimliğinde kullanılan bir çok tedavi seçeneğinin bir arada uygulanabildiği ve kişinin yüz hatlarına en uygun diş ve diş eti görünümünü sağlamaya yönelik, estetik ve sağlık anlamında daha iyi bir noktaya ulaşmak için kullanılan yaklaşımdır.

Dijital gülüş tasarımı ne demektir?

Dijital gülüş tasarımı kişiye en güzel ve doğal diş yapısını belirleyebilmek adına tedavi öncesinde alınan modeller ve çekilen fotoğraflar yardımıyla hazırlanan ve daha sonrasında kişinin istekleri doğrultusunda son şeklini alan tedavi öncesi çalışmadır.

Dijital gülüş tasarımında hangi tedavi teknikleri kullanılır?

Gülüş tasarımında kullanılan tedaviler arasında bonding dediğimiz estetik dolgular, diş beyazlatma, lamina zirkon ya da tamamen seramik kaplamalar, tel(ortodontik) tedavisi implant uygulamaları, diş eti tedavisi, recontouring denilen diş eti seviyelemesi gibi işlemler sayılabilir. Gülüş tasarımı işlemleri beyaz estetik ve pembe estetik olarak ikiye ayrılır. pembe estetik diş etinin görünümü ve sağlığını ilgilendiren kısmıdır.

Pembe estetik nasıl sağlanır?

Sağlıksız olan diş etlerinin tedavisi yapılır böylece şiş ve kırmızı olan diş etlerinin görünümü yerini daha güzel ve sağlıklı bir görünüme bırakır. Aynı seviyede olmayan diş etleri lazer yardımı ile recontouring denen işlem ile muntazam hale getirilir. Bunun yanında gülerken çok gözüken diş etleri de hoş gözükmediği için bu seviyeleme işlem gerçekleştirilebilir.

Gülüş tasarımında dişlere nasıl tedaviler uygulanabilir?

Dişlerin boy ve boyutları, yüze ve birbirlerine göre orantılı hale getirilir. Bu noktada tabi ki tedavi uygulanacak kişilerin de istekleri çok önemlidir.

Gülüş tasarımı yaptırmak istiyorum dişlerimi kestirmeli miyim?

Bunun cevabı tabi ki hayır. Gülüş tasarımında eğer dişlerimizin arasında ufak boşluklar var ise bunlar bonding denen estetik dolgular ile kapatılır. Eğer diş sıralamasında yer darlığına bağlı çapraşıklıklar var ise ortodontik dediğimiz tel tedavisi ile olması gereken diş dizimi sağlanabilinir. Diş sıralamasında eksiklik varsa implant yardımıyla bu eksiklik giderilebilinir. Bunun yanında dişlerimizde ciddi aşınmalar varsa ya da dişlerimizin genel olarak formundan memnun değilsek laminalardan, zirkon kaplamalardan ya da tamamen seramik kaplamalardan(emax) yararlanılabilir.

Gülüş tasarımı çok uzun bir tedavi yöntemi midir?

Bu kişinin ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermekle beraber dişin renginden memnun olmayan ya da sadece dişlerinin arasında ufak boşlukları bonding ile kapatmak isteyen hastalarımız için tek seansta olabildiği gibi ortodontik tedavi gerektiren durumlarda daha uzun da sürebilir.

Harika bir gülüşe sahip olmak, sandığınız kadar zor değil.

Dentomega'yı şimdi arayarak hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Telefon Numaralarımız

7 Gün 24 Saat Arayabilirsiniz 0 232 388 77 99

Bizimle İletişimde Kalın