Skip to main content

Lumineers diş kaplama, diş estetiği ve gülüş tasarımı alanında kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde, dişlerin ön yüzeyine ince ve özel olarak tasarlanmış porselen kaplamalar yerleştirilir. Lumineers, porselen diş kaplamaları arasında özel bir marka adıdır ve dünya genelinde popülerdir.

Lumineers diş kaplamaları, geleneksel porselen diş kaplamalarına göre daha ince yapıya sahiptirler (genellikle 0.3 mm’den daha ince). Bu nedenle, dişlerinizin doğal yapısını korurken, dişlerinize minimum miktarda zımparalama veya kesim yapılmasına gerek kalmadan uygulanabilirler. Geleneksel porselen diş kaplamaları için, dişlerin ön yüzeyinin daha fazla zımparalanması gerekebilir.

Lumineers diş kaplamaları genellikle estetik düzeltmeler için kullanılır ve dişlerin renk, şekil, boyut veya aralıklarında iyileştirmeler sağlar. Dişlerinizi daha beyaz, daha düzgün ve çekici hale getirebilirken, doğal bir görünüm elde etmenizi sağlarlar.

Lumineers diş kaplama uygulama süreci, bir diş hekimi tarafından yapılır. İlk olarak, dişlerinizin dijital olarak taranması veya aljinat adı verilen özel bir maddeyle kalıpların alınmasıyla başlar. Sonrasında, laboratuvarda özel olarak hazırlanan Lumineers porselen kaplamalar, dişlerinize uygun şekilde üretilir ve daha sonra dişlerinize yapıştırılır.

Bu tür diş kaplamaları, iyi ağız hijyeni uyguladığınız sürece uzun süre dayanabilir ve doğal dişlerinize sağladığı konfor ve estetik avantajları nedeniyle tercih edilebilir. Ancak, diş hekiminizin yönlendirmelerine uyarak düzenli kontrolleri ve bakımı yaptırmanız önemlidir. Ayrıca, bu tür diş kaplamaları için uygun aday olup olmadığınızı belirlemek için diş hekiminizle danışmanız önemlidir.

Leave a Reply

Konuşmayı Başlat
1
Bize Whatsapp'tan Yazın
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?