Porselen Lamina Tedavisi

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Porselen Lamina uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Diş eksikliği ağız sağlığının kaybına neden olduğu gibi aynı zamanda estetik açıdan da kötü bir durum oluşturur. Gülüş tasarımının yerinde olmadığı bir ağız yapısı birçok insanı sosyal hayattan uzaklaştırabilir. Ağız ve diş hijyeni yeterince sağlandığı takdirde herhangi bir olumsuz sonuç alınması zor olan diş eti bakımı oldukça önemlidir. Değişen dünya ile beraber çürük, çene yamukluğu, ağız içi apsesi gibi pek çok sorunun üzerinden kolaylıkla gelinir. Belirli periyotlar eşliğinde mutlaka uğramanız gereken dişhekiminiz sizin göremediğiniz altta yatan sorunları da kolaylıkla gün yüzüne çıkarabilir.

porselen lamina

Lamina Latince yaprak anlamına gelir. Dişlerin kesilmeden yalnızca ön yüzlerinin 0.3-0.7 mm inceltilmesiyle uygulanan ve sağlam diş dokusunun minimum şekilde kaybedildiği tekniktir. Bu inceltilen bölgeye porselen diş laminalarının yapıştırılma uygulamasıdır.

Porselen Diş Laminaları Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kalıtsal veya yaşamsal faktörler neticesinde yapısal formu ve şekli düzgün olmayan dişlerde

Beyazlatma sonucu netice alınamayan ileride derecede renklenmiş dişlerde

Ayrık dişleri birleştirmede

Kırık ya da aşınan dişlerin yerine getirilmesinde

Restorasyon geçiren rengi ve yapısı bozulan eski dolguların onarılmasında

Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak)

Estetik, gülüş tasarımı isteyen bir algı gerektiğinde

Porselen laminalar takıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Dişleriniz ile birebir doğal görüntü kazanan porselen lamina, dişlere yapışmasının ardından kolaylıkla kaynaşır. Fakat pek çok diş tedavisinde olduğu gibi sert gıdalardan kaçınmalısınız. Bunların arasında tırnak yemek, kabuklu kuruyemiş, diş gıcırdatma, kalem gibi sert cisimlerin ısırılması vs. gelebilir. Bu korunma yöntemleri yalnızca dişlerinizde gerçekleşen bir tedaviden sonra değil, doğal dişlerinizde de yapmamanız gereken önlemlerdir. Porselen lamina uygulamasını takiben her 6 ayda bir dişhekimizin muayenesinden geçmek önemlidir.
Her durumda geçerli olan ağız ve diş eti hijyeni bu durumda da aksatılmadan tamamlanmalıdır.
Yemek sonralarında olmakla beraber günde 2 defa etkin bir şekilde dişlerinizi ve dilinizi mutlaka fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız.

Porselen lamina dişlerin avantajları nelerdir?

0,3-0,7 mm’lik aşındırma işlemi ile istenilen görünüş sağlanır. İşlem süresi ortalama 7-10 gün sürer.
Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden üretilir.
Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan istediğiniz estetik özelliklere lamina ile sahip olabilirsiniz. Diş üzerinde ya hiç bir değişiklik yapılmaz ya da az bir düzeltme uygulanır. Böylece hiç bir dişin kesilmesine gerek kalmaz.
Görünümünden memnun olmadığınız dişlerinizin bir kopyası elde edilerek üzerinde bir tasarım yapılır. Yani dişlere müdahalede bulunmadan önce, dişlerde oluşturulacak değişiklik tedavinin başında demo olarak gösterilebilir. Bu demoya mock-up denilir.
Porselen yüzeyleri pürüzsüzdür bu nedenle sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.
Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.
Materyal olarak oldukça kırılgandır. Fakat, mineye tam olarak yapıştırıldığında, germe ve çekme kuvvetlerine karşı direnci çok yükselir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.