Porselen Lamina Dişler

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Porselen Lamina Dişler uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Porselen Lamina Dişler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yaprak porselen olarak da bilinen porselen laminalar ne demektir?

Dişlerin şekillerini boyutlarını renklerini istediğimiz şekilde değiştirmemize yardımcı olan doğal dişin sadece yüzünden çok az bir pürüzlendirme ile de yapılabilen bir estetik tedavi şeklidir. Kişinin estetik beklentisini karşılayabilen, diğer diş ve diş etleri ile görsel olarak uyum sağlayabilen doğal diş ile neredeyse aynı görünümlü çok ince porselenlerdir.
Laboratuvar ortamında hazırlanan laminalar diş hekimi tarafından dişin ön yüzeyine yapıştırılır.

Hangi durumlarda lamina uygulaması doğrudur?

• Diastema dediğimiz boşlukların kapatılmasında
• Dişlerde kırık ya da çatlak gibi defektler varsa
• Hafif çapraşıklıkların giderilmesinde
• Dişlerimizin renginden şeklinden birbiri ile oranından ve uyumundan hoşnut değilsek.
• Gülüş tasarımı dediğimiz dudak gibi yumuşak dokuların dişler ile uyumunu ayarladığımız daha kapsamlı yaklaşımlarda.

Porselen laminaların yapımı ne kadar zaman alır?

Porselen laminalar hazırlanırken gereken süre ortalama 2 ya da 3 seans olmak ile beraber ortalama 4-7 gün gibi bir zaman alır. Bu lamina yapılacak diş sayısı diş eti yapısı gibi durumlara göre değişkenlik gösterebilir.

Porselen lamina tedavisi ağrılı bir süreç midir?

Porselen lamina uygulamaları genellikle ağrılı ya da sızlama hissettirecek bir tedavi şekli değildir. Dişler şekillendirildikten sonra laminalar takılana kadar seans aralarında geçici laminalar dişlere uygulanır. Bu da hastalara konfor sağlar.

Laminaların yapım süreci nasıldır?

Ön bir işlem ile diş eti seviyelerinin düzenlenmesi gerekmiyorsa ilk seansta dişler 0.2 mm ile 1 mm arasında aşındırılıp uygun tekniklerle ölçü alınır. Elde edilen model üzerinde istenilen renk boyut ve formlarda porselen laminalar hazırlanır ve sürecin sonunda dişlere yerleştirilir.

Porselen laminaların avantajları nelerdir?

Porselen lamilnar doğal dişe nazaran ısıyı daha iyi yansıtabildiği için daha canlı ve doğal bir görünüm verir. Yapımı için az bir diş dokusu aşındırmak gerektiği için çok daha koruyucu bir tedavi şekildir. Sigara çay kahve gibi boyayıcı ajanlardan daha az etkilenirler. Mock-up denen teknikle işleme başlamadan ağızda nasıl duracağı gösterilebilir. Bu sayede de kişi sonuncunun nasıl olacağına dair fikir sahibi olur. Metal içermedikleri için zamanla koyu bir renk yansıması olmaz.

Porselen lamina uygulamasından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Laminalar dişlere yapıştırıldıktan sonra doğal dişler gibi kullanılabilmek ile beraber yine de zarar görmemesi için kalem ısırma tırnak yeme gibi alışkanlıkların yapılmaması gece sıkmasının önüne geçilmesi ve sert besinleri ön dişlerle ısırılmaması önemlidir.

Porselen laminaların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Ağızda olan her restorasyonda olduğu gibi laminalara da iyi bakılmalıdır. Aslında özel bir bakıma ihtiyaç duyulmaz. Doğal dişlerimize bakarken kullandığımız fırçalama ve diş ipi gibi uygulamaların yanında hiç şikayetimiz olmasa da 6 ayda bir rutin kontroller için diş hekimine gitmek önemlidir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99

+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.