Porselen Kron Diş Tedavisi

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

 Porselen Kron uygulamasını sizin için en basit haliyle anlattık

Genel anlamda sabit protezler olarak adlandırılan porselen kron, az sayıda diş eksikliğinde uygulanır. Komşu destek dişlerin küçültülmesiyle köprü şeklinde, tek veya birkaç diş de aşırı çürük veya renk değişikliği görülen dişlerde yapılır. Labaratuvarda hazırlanarak dişlere yapıştırılan porselen kron, dişlerin ağızda görünür kısımlarına yapılan ve hastanın kendisi tarafından çıkarılamayan protezlerdir. Bu tip protezler takılıp çıkartılan protezlere göre daha kullanışlı olsalar da, bunların uygulanması için bazı koşulların varlığı mutlak suretle gerekir. Porselen kron tedavisinde dişlerin hazırlanması, ölçünün alınmasından sonra 3-4 seans içinde yaklaşık bir haftada gerçekleşir.

porselen kron

Porselen Kron Türleri Nedir?

Metal destekli porselen kron
Zirkon destekli porselen kron
Empres porselenler
Porselen laminate
Porselen kron türleri içinde ağız yapısına ve diş sağlığına en uygun olanı doktor tarafından belirlenir. İnsanların artan estetik ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çok farklı maddeler ile yapılan porselen kron türleri arasında dişin doğal görünümünü birebir taklit edebilen sabit  protez uygulamaları da bulunur.
Porselen Kron Hangi Durumlarda Yapılır?
Ağız sağlığının yanı sıra aynı zamanda estetik durumuna bağlı olarak gülüş tasarımı amacı ile de uygulanan porselen kron tedavileri genellikle hastanın dişini kurtarmak amacı ile yapılır. Bu tedavi şu durumlarda uygulanmalıdır:
Büyük ve eskiyen dolgusu bulunan dişi güçlendirmek için,

Oldukça büyük bir çürüğü iyileştirmek için,

Köprü yapmak için,

Restorasyon döneminde kanal tedavisi yapılan dişi korumak için,
Ağzınızdaki çürüğün çok fazla büyüdüğü ve dolgu ile kurtarılmayacağı durumlarda dolgu yaptırma son derece yanlış bir uygulamadır. Bu durumda dolgu ne kadar büyükse, dişte bir o kadar küçük kalacaktır. İlerleyen zamanda dolgunun işlevini yitirmesi, hassasiyet oluşturması ve belli bir süre düşmesi kaçınılmaz olur. Bu ve benzeri durumlarda dolgu yerine kaplama yaptırmak daha doğru bir uygulama olacaktır.

Porselen kronların bakımı nasıl olur?

Porselen kronlar yaşam boyunca kullanılabilir. Fakat bazı durumlarda kronlar üzerinde gevşeme olacağından düşmesi de söz konusu olabilir. Bunun önüne geçmek için öncelikle kronların temizliğine dikkat edilmelidir. Özellikle protezlere destek olan dişlerin kenarları ve diş etinin fırçalama sırasında oldukça iyi temizlenmesi gerekir. Dişler mutlaka her gün iki defa fırçalanmalı ve diş ipi kullanılmalıdır. Alkollü ve gazlı içecek tüketimi arttığı zamanlarda diş bakımına daha çok dikkat edilmelidir. Alınacak tedbirler bakteri oluşumuna neden olan plakların temizlenmesini sağlar. Burada önemli olan dişlerin ve diş etinin arasındaki plakların temizliğinin yapılmasıdır. Porselen kronların kırılmasını ve zarar görmesini engellemek için, özellikle beslenmede sert maddelerden kaçınılmalı ve çiğnenmemelidir. Tüm bunların yanı sıra dişhekiminizin ağız ve diş sağlığınız açısından vereceği önerileri dikkate almanız gerekir. Unutmayın ki diş ve diş eti sağlığınızı korumak amacı için uygulanan tedaviler çoğunun uzun ömürlü olmasını sağlamak sizin elinizde. Bu tedaviler genel olarak; implant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi olarak sıralanabilir.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.