Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Genel Anestezi Altında Diş Tedavisini sizin için en basit haliyle anlattık

Gelişen tıbbi teknolojinin diş sağlığı alanındaki en önemli uygulamalarından olan diş implantı, bugün modern diş hekimliğinin en yaygın kullandığı ve güvenilirliği defalarca kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. Bugün eksik diş tedavisinde gerek hasta konforu gerekse de tıbbi uygulama anlamındaki avantajları sebebiyle dünya genelinde kullanılan implantlar en basit tanımla; çene kemiğine vida yerleştirilmesi ve bu vidanın üzerine diş protezi yerleştirilmesi işlemidir.

diş tedavisi

Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Özellikle çocukluk dönemlerinde diş hekimi randevusuna gitmek ürkütücü bir hal alabilir. Bu durumda ebeveynin çocuğun lehine olduğunu anlatması ve doktorun yaklaşımı oldukça önemlidir. Bu konuda çocuklarla kuracağınız güzel bir diyalog sonucunda başarılı bir yol katedilir. Bunun tersi bazı durumlarda mümkündür. Anksiyete ve panik atak rahatsızlığı çeken çocuklar ve yetişkinler, zihinsel engelliler, doktor fobisinin fazla olduğu bireyler kendilerine uygun bir şekilde tedavi edilir. Bu genel anestezi altında diş tedavisi gerektirir.
Bu durumlarda diş tedavisinde yapılacak işlem her ne olursa olsun ameliyathanelerde sedasyon ve genel anestezi altında ağız ve diş tedavisidir. Koruyucu uygulama, implant uygulamaları, çürük dişler, çeşitli ağız ve diş tedavileri gibi pek çok işlemin kolaylıkla gerçekleştirebileceği genel anestezi sonucunda tüm işlemler tek bir seansla ortadan kaldırılır. Bu sayede hem kişinin, hem de ailenin tedavi süreci boyunca yıpranmasının önüne geçilmiş olur. Bilhassa küçük yaştaki çocukların ve kendini kontrol altına alamayacak bireylerin tedavi sırasında yapacağı ani hareketlerde ortadan kalkar. İmplant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi uygulamaları da genel anestezi altında diş tedavisi ile sonuçlanır.

Genel Anestezi Kimlere Uygulanır?

Bebeklik ve çocukluk döneminden itibaren çok sayıda diş çürüğü olan kişilerin genel anestezi altında tedavilerinin yürütülmesi, tedavinin sonucuna da katkı sağlar. Aynı zamanda uyum problemi yaşayan çocuklarda veya görülmesi biraz daha az olan yetişkinlerde sedasyon işlemi güvenli bir şekilde uygulanır. Tüm bunların yanı sıra fiziksel engelli çocuklarda ağız ve diş tedavisi ancak genel anestezi altında uygulanır. Daha çok çocuklarda uygulanması tercih edilen genel anestezi bazı durumlarda yetişkinler içinde uygundur. Bu çerçevede genel anestezi altında diş tedavisi şu durumlarda uygulanabilir:
Fiziksel ve zihinsel sorun yaşayanlarda
Acil bir şekilde tedavi uygulanması gereken fakat iletişim kuramayan çocuklarda
Cerrahi tedavinin gerektiği akut enfeksiyon, anatomik varyasyonlar veya alerji nedeniyle lokal anestezi uygulanamayan çocuklara ve yetişkinlere

Biberon çürüğü veya erken dönem çocukluk çağı çürüklerine sahip olan küçük yaştaki çocuklara

Genel anestezi yapıldığı takdirde tıbbi risklerin azalacağı (bazı kalp hastalıkları gibi sistemik hastalıkları olan) çocuklara

Herhangi bir sebeple tedavisinin tek seansta tamamlanması gereken çocuklara

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.