Diş Teli Tedavisi

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Diş Teli Tedavisi Nedir? Sizin için en basit haliyle anlattık

Bozukluğundan dolayı fotoğraflarda dahi rahatlıkla gülmenizin önüne geçen ortodonti diş bozukluğu pek çok insanın en büyük sorunlarından biridir. Dişlerinizin ve çenenizin olması gerekenden farklı bir duruş sergileme durumu yalnızca estetik açıdan değil; ağız ve diş sağlığı bakımından da oldukça olumsuz sonuçlara yol açar. Erken yaşlarda önüne geçilmeyen ortodontik diş bozuklukları ileriki dönemlerde düzene girmesi için hem daha fazla zaman, hem de para kaybına sebep olur. Tüm bunların ötesinde hizalı olan dişlerinizi de yerinden oynatarak diş ve diş bozukluklarını ileri seviyeye taşır.

diş teli tedavisi

Diş teli tedavisi herhangi bir yaşta istenen yönde, belirli bir zaman boyunca, sürekli güç uygulama prensibiyle çalışır. Uygulanan güç, çok fazla olursa dişe ve dişi çevreleyen dokulara zarar verebilir. Bu nedenle diş tellerinde sabırlı bir ilerleyiş daha faydalı olacaktır. Dişlerin hem doktor, hem de hasta tarafından arzulanan pozisyona ulaşması sürekli ve hafif bir basınçla sağlanır. Dişlere yapışan ve üzerinde tellerin geçebileceği delikler bulunan aparatlara ‘braket’ denir. Braketler dişlere yapışık oldukları için devamlı olarak tedaviye katkı sağlar. Braketlere tutunan tel, ağız yapısının normal bir hale dönmesi için dişlere güç uygular ve dişler zaman içinde istenilen konuma gelir. Gelişen teknoloji ile beraber farklı seçenekler eşliğinde sunulan diş telleri, hastanın isteği doğrultusunda seçilir. Ayrıca hastalara metal, seramik ve cam braket gibi birbirlerine çeşitli üstünlükleri olan tedavi opsiyonları sunulur.
Bu ortodontik tedavinin asıl amacı dişleri kemik içinde hareket ettirmektir. Bu kemik içindeki hareketin ise ayda 1 ya da 2 mm olması beklenir. Dişlerin istenilen konuma yönlendirilmesi ve braketlere yardımcı olabilmesi için bazı aşamalarda hastaların elastik ajanlar kullanması istenebilir. Bu lastikler kişinin kendi kendine her gün değiştirebileceği basit lastiklerdir.

Diş Teli Tedavisinde Nelere Dikkat Edilir?

Diş teli tedavisi uzun süren, uzman hekim tarafından dikkat isteyen, hasta tarafından ise sabır gerektiren bir süreçtir. Ortodontist tedaviye başlamadan önce hastaya gerekli bilgileri, yapması ve yapmaması gerekenleri, tedavi sürecini detaylı bir şekilde anlatmalıdır. Hastanın bu süreçte tamamen uzmanın dediklerine riayet etmesi gerekir. Aksi takdirde istenilen sonuca ulaşmak daha da güçleşir. Ağızda yabancı olan diş teli takıldığında belli bir alışma süreci olacaktır. Hasta bir süre ağrı hissedebilir. Bu durum oldukça normaldir.
Diş teli tedavisi boyunca en çok dikkat edilmesi gerekenlerin başında belirli yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gelir. Bunlar başlıca sert ve kabuklu meyveler olan elma, armut, ekmeğin sert tarafı, kuruyemiş, cips ve yapışkan kıvamda olan jelibon, lokum, çikolata, karamel, sakızdır. Aynı zamanda dişlerde büyük oranda iz bırakan ve renk değişikliğine neden olan alkollü ve gazlı içeceklerde uzak durmanız gerekenler arasında. Bu yiyecek ve içecekler braketleri yerinden oynatarak istenmedik sonuçlara yol açabilir.
Futbol, basketbol ve voleybol gibi aktiviteler sırasında ağzınızı korumalı ve braketlerin kırılmasına izin vermemelisiniz.
Diş teli tedavisi, implant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi için doktorunuza başvurunuz.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.