Diş Çürüğü Tedavisi

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Diş Çürüğü Tedavisini sizin için en basit haliyle anlattık

Çocukluk çağından itibaren yanlış beslenme, çok fazla şeker alımı, uygunsuz diş çekimi ve devamında dişhekimi tedavisi almamanın olumsuz bir sonucu olan diş çürükleri sağlığımızı etkilediği gibi psikolojimize de bir hayli zararlıdır. Ağız boşluğunda bulunan bakteriler, alınan birçok gıda ile birleşerek ağızda asitlerin oluşmasına neden olur. Ağız bakımı yeterli şekilde gerçekleştirilmeyen kişilerde bakteri plağı ve yemek atıkları sebebi ile meydana gelir. Bu durumlarda diş çürükleri kaçınılmaz olur. Ağzınızda herhangi bir çürük belirtisini fark ettiğinizde mutlaka bir dişhekimine danışmalısınız. Tedavisi sağlanmayan dişler, ilerleyen zamanlarda daha şiddetli ağrılara, diş eti bozukluklarına ve komşu dişlerinde çürümelerine sebep olur. Bu durum ise sizi diş çürüğü tedavisine mecbur kılar.

diş çürüğü

Diş Çürüğünün Aşamaları Nelerdir?

Çeşitli aşamalardan oluşan diş çürüklerine erken müdahale edildiği durumlarda hafif atlatılabilir.
Dişin yüzeyinde görülen soluk renkli nokta iç taraftan gelen bir delik olabilir. Bunu önlemek amacıyla florürlü diş macunu ve diş ipi kullanmak dişi kurtarabilir.
Diş yüzeyinde görülen noktanın dönüşmesinin ardından, çürük diş sert yüzey tabakasına çevrilir. Bu aşama mutlaka bir dişhekimi tarafından incelenmelidir.
Çürük, dişin yumuşak tabakasına ulaştığında yayılma hızı daha da ilerler.
En son aşamada ise dolgu yapılması mecburidir. Çürük dişe dolgu yapılmadığında ağzın daha derin bölümlerinde büyük problemler kendini gösterir. Son aşamaya ulaşan dişe müdahale etmediğiniz takdirde diş kanal tedavisi uygulamasına gidebilir. Bunun daha olumsuz sonucu olarak dişinizi kaybedebilirsiniz.

Kaç Çeşit Dolgu Vardır?

Kompozit Dolgu: İşlem sırasında dişin çürümüş veya herhangi bir nedenle zarar görmüş kısmı çıkarılıp temizlenir. Silikondioksit parçacıkları içeren plastik bir karışımdır. Dişe yerleştirilen dolgu malzemesi ışık cihazı ile sertleştirilir ve cilası da aynı seans içinde tamamlanır. Beyazın çeşitli renk tonlarına sahip olan bu dolgu uygulaması dişte fark edilmediğinden estetik dolgu olarak da bilinir. Kompozit dolgu diş çürüğü tedavisi için sıklıkla tercih edilir.
Amalgam Dolgu: Gümüş dolgu olarak da adlandırılan bu dolgu işlemi gümüş, kalay ve bakır karışımının %40 ila %50’sini oluşturan cıva ile birleşiminden meydana gelir. Çürükten arındırılan diş kavite amalgam dolgu malzemesi ile doldurulduktan sonra bölgenin iki saat kullanılmaması gerekir. 24 saat sert bir şey yenilmemesi gereken bu işlemin bir gün sonrasınca cila uygulaması yapılır.

Diş Çürükleri Nasıl Önlenir?

Hangi yaşta olursanız olun çok fazla şekerli yiyecekler tükettiğinizde diş kökleri mutlaka zarar görür. Yemek aralarında diş temizliğine özen göstermelisiniz. Bu diş plağının asit üretmesini önlemeye destek olacak ve dişlerin asit saldırılarına maruz kalma sıklığını azaltacaktır. Bu durum aynı zamanda implant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi uygulamalarının da önüne geçebilir.
Anne karnından itibaren aşırı antibiyotik alımında dayanıksızlaşan diş etleri, çürüğe karşı oldukça meyillidir. İlaç kullanımı mevcut olduğu zaman, daha fazla su içmeye dikkat edin. Bazı ilaçlar, vücut tarafından salgılanan tükürük oranını azaltabilir. Bu durum da, diş çürüğünün meydana gelmesi açısından daha fazla tehlike arz eder.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.