Ağız İçi Kanseri

Üstün Hizmet.

Size en iyiyi sunmak için çok çalışıyoruz.

Memnuniyet.

Her defasında sizi memnun etmeyi amaçlıyoruz.

Güven.

Ağız sağlığınız Dentomega ile güvenilir ellerde.

Ağız İçi Kanserini sizin için en basit haliyle anlattık

Ağız içi kanseri genellikle alt dudağın üzerinde, bademciklerde, gırtlakta, ağzın içinde veya tükürük bezlerinin arka tarafında meydana gelen bir kanser türüdür. Erkeklerde daha sık görülen ağız içi kanserinin özellikle 40 yaşın üzerindeki kişilerde görülme olasılığı yaygındır. Günümüzde sıklıkla karşılaştığımız bu hastalığın en büyük tetikleyicisi ise alkol ve sigara kullanımıdır. Erken teşhis edilmediği takdirde ağız içi kanseri büyük bir risk taşır ve sonucunda ameliyat gerekebilir. Toplam beş yıl boyunca hayatta kalma oranı yüzde 50 olmakla birlikte, ölümcül de olabilir. Bunu etkileyen en önemli faktör ise hastalığın erken teşhis edilmesidir. Bu yüzden ağız kanserinin erken teşhis edilmesi başarılı bir tedavi için çok önemlidir.

ağız kanseri

Ağız İçi Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

Ağız içi kanseri belirtilerini en erken şekilde fark etmek için mutlaka belirli periyotlar eşliğinde diş hekimi muayenesinden geçmeniz gerekir. Düzenli muayeneler bu hastalığı avlamak konusunda en büyük yardımcınızdır. İmplant, robotik implant, gülüş estetiği, ortodonti tedavisi, diş beyazlatma ağız içi kanseri, çocuk diş sağlığı, pedodonti diş tedavileri, ağız ve diş cerrahi tedavisi, genel anestezi altında diş tedavisi gibi uygulamalar sonrasında da dikkat etmeniz gereken ağız ve diş eti temizliğini aksatmamanız gerekir. Diş muayenesine ek olarak aşağıdaki belirtileri fark ettiğinizde mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.
Dudaklarda, diş etlerinde veya ağzınızın içinde kolaylıkla kanayan ve üzerinden zaman geçmesine rağmen iyileşmeyen yaralar
Zaman zaman ağzınızda oluşan his kaybı veya uyuşukluk hali
Yanakta dilinizle hissedebileceğiniz bir şişkinlik veya kalınlaşma.  Bunun sonucu olarak mevcut protez uyumunun bozulması
Diş etlerinde, dilde veya ağız içindeki beyaz veya kırmızı benekler
Çiğneme veya yutma güçlüğü
Ağzınızda acı veya tarifsiz bir ağrı. Bir sebep olmaksızın boğazınıza bir şey takılma hissi
Takma dişlerin kötü bir şekilde yerleşmesine neden olan çene şişkinliği
Ses değişikliği

Ağız Kanserini Tetikleyen Faktörler Nelerdir?

Günlük hayatta önemsemediğimiz pek çok sebep ağız içi kanserinin tetikçisi olabilir.
Diş ve diş etlerinde birçok soruna kapı açan alkol ve tütün kullanımı

Bir takım virüsler. Özellikle Human Papilloma Virüs kadınlarda serviks kanseri ve oral kanserin gelişiminde rol oynar.
Yaşam ritüelimize bağlı olarak gelişen beslenme alışkanlıkları ağız içi kanserine neden olabilir. Bilhassa sebze ve meyvelerden fakir bir diyet. Yapay, işlenmiş ve kanserojen etkili gıdalar.
Gereğinden fazla bir şekilde güneş ışığına maruz kalmak.
Pek çok hastalığında ana öyküsü olan pozitif aile öyküsü (Genetik Yatkınlık) Birinci derece akrabasında baş ve boyun bölgesinde kanser görülen kişilerde risk 2-4 kat fazladır. Bu risk sigara ve alkol kullanan kişilerde daha yüksektir.
Sigara ve alkol kullanımına paralel olarak ağız bakımının yeterince sağlanamaması. Kötü Hijyen koşulları.
İmmum sistem bozukluğu olan bireylerde bağışıklık sisteminin baskılamaması sonucu, AİDS hastalarında ve böbrek nakli öyküsü olanlarda genele kıyasla daha genç yaşta ve sıklıkla görülür.
Kötü protezli dişler, kronik travma, yanak ve dudak ısırma, keskin kenarlı kırık dişler tümoral oluşumları tetikler.

Tedavi fiyatlarını mı öğrenmek istiyorsunuz?
Çok basit.

Dentomega ile iletişime geçmenin harika yolları var, dilerseniz ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma penceresinden temsilcimize yazabilir, bizi hemen arayabilir ya da yandaki e-mail formunu doldurup bize mail gönderebilirsiniz.

Adalet Mah. Manas Bulvarı
72/A Bayraklı / İZMİR
Yol Tarifi Al

+90 232 388 77 99
+90 545 380 70 90


    Harika bir gülüşe sahip olmak,
    sandığınız kadar zor değil.